Εβαλε το αυτοκαλάθι αλλά λογάριαζε χωρίς τους διαιτητές! (vid)

Απίστευτο περιστατικό στο παιχνίδι της Τσμόκι με την ΑΕΚ Λάρνακας, με τον Τζάστιν Γκρέι να βάζει αυτοκαλάθι για να στείλει το ματς στην παράταση, αλλά τους διαιτητές να έχουν... αντίθετη άποψη!

Το είδαμε και αυτό! Στο παιχνίδι της Τσμόκι Μινσκ με την ΑΕΚ Λάρνακας, οι γηπεδούχοι ήθελαν να πάνε το παιχνίδι στην παράταση ώστε να διεκδικήσουν εκεί την πρόκριση στους «16» του FIBA Europe Cup. Έτσι, στην τελευταία φάση ο Τζάστιν Γκρέι αντί να επιτεθεί αποφάσισε να βάλει σκοράρει στο καλάθι της ομάδας του.

Αυτό γιατί, η ΑΕΚ Λάρνακας, μόλις είχε μειώσει σε 86-84, με 3" να απομένουν για το τέλος. Η επαναφορά έγινε, η μπάλα πήγε στα χέρια του Γκρέι και αυτός έβαλε αυτοκαλάθι ώστε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση και εκεί η ομάδα του να διεκδικήσει την πρόκριση.

Ωστόσο, αυτό που έκανε αντίκειται στους κανονισμούς, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να μην μετρήσουν το καλάθι και η ΑΕΚ Λάρνακας παρά την ήττα, να πάρει την πρόκριση για τους «16».