Γουίζαρντς – Χιτ 75-97 (pics & vids)

Με πρωταγωνιστές τους Μπος, Ντράγκιτς και την ασφυκτική τους άμυνα, οι Χιτ έπνιξαν τους Γoυίζαρντς στη δεύτερη περίοδο και έφυγαν νικητές από την πρωτεύουσα με 97-75.

Ο έμπειρος φόργουορντ τελείωσε το ματς με 23 πόντους, ο Γκόραν Ντράγκιτς πρόσθεσε 18 και το Μαϊάμι επιστρατεύοντας και τις ανασταλτικές του αρετές, δεν είχε πρόβλημα να φτάσει στην νίκη επί της Ουάσινγκτον, που έπαιζε με πολλές απουσίες. Με μόλις εννέα υγιείς παίκτες, οι πρωτευουσιάνοι κατάφεραν να βάλουν μόλις 7 πόντους στη δεύτερη περίοδο (25-7) με μόλις 2/22 σουτ και η ομάδα της Φλόριντα πήγε στα αποδυτήρια με το 50-31.

Ο Τζον Γoυόλ ήταν σε κακό βράδυ, αφού παρά τους 14 πόντους είχε μόλις 6/21 σουτ, ενώ συνολικά οι Γουίζαρντς σούταραν με 34,1% για να φτάσουν στο αρνητικό φετινό ενεργητικό των 75 πόντων, επίδοση που αποτελεί το χαμηλότερο παθητικό για τους φιλοξενούμενους.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-25, 7-25, 20-23, 24-24