Καβαλίερς - Θάντερ 104-100 (pics & vids)

Οι Θάντερ είχαν τον έλεγχο του αγώνα, όμως οι Καβς του ΛεΜπρόν με μεγάλη ανατροπή επικράτησαν με 104-100.

Μεγάλη νίκη για τους Καβς, σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να είναι ακόμα και τελικός, με την παρέα του ΛεΜπρον να βρίσκει απαντήσεις και να επικρατεί των Θάντερς με 104-100, κάνοντας... ντεμαράζ στην τελευταία περίοδο!

Απόλυτος πρωταγωνιστής, φυσικά, ο «βασιλιάς», που έφτασε μία ανάσα από το τριπλ-νταμπλ, με 33 πόντους, 11 ασίστ και 9 ριμπάουντ. Πούτιμη ήταν και η βοήθεια του Λοβ στην ανατροπή, καθώς πέτυχε δύο πολύ μεγάλα τρίποντα στην αρχή και το τέλος της 4ης περιόδου, με το πρώτο, μάλιστα, να του δίνει και μία επιπλέον βολή!

Για να πάρουν το παιχνίδι οι Καβαλίερς, χρειάστηκε και η... βοήθεια των Κέβιν Ντουράντ και Γουέστμπρουκ, οι οποίοι έχασαν από μία ευκαιρία στα τελευταία δευτερόλεπτα να στείλουν το ματς στην παράταση. Οι «διόσκουροι» των Θάντερ πέτυχαν από 25 και 27 πόντους αντίστοιχα, με τον Ιμπάκα να σταματά στους 23, αλλά αυτά να μην είναι αρκετά.

Τα δωδεκάλεπτα: 26-28, 46-47, 74-78, 104-100