Κίμκι - Λοκομοτίβ Κούμπαν 94-77

Η Κίμκι πάτησε το… γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο κι έκανε εύκολα (94-77) το 3-2 στη σειρά με τη Λοκομοτίβ Κούμπαν.

Στο πρώτο μέρος οι δύο αντίπαλοι πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ (42-41), ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχε μόνο μια ομάδα στο παρκέ κι αυτή ήταν η Κίμκι! Η άμυνα των φιλοξενούμενων δεν μπορούσε σε καμία περίπτωση να σταματήσει τους γηπεδούχοι, οι οποίοι έκαναν το 3-2 με 94-77 και πλέον ετοιμάζονται για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, την οποία θ’ αντιμετωπίσουν στους τελικούς της VTB League.

Κίμκι (Κουρτινάιτις): Ράις 18 (1/4τρ., 5ρ., 7ασ.), Πόποβιτς 4 (6ασ.), Κόπονεν 21 (5/8τρ., 4ασ.), Βιάλτσεφ 7 (1/3τρ.), Κλαβέρ 12 (8ρ.), Ιλνιτσκίι, Μόνια 12 (2/4τρ., 5ρ.), Σακχάροφ, Ντέιβις 18, Σελεκέτο 2.
Λοκομοτίβ Κούμπαν (Μπαζάρεβιτς): Ντιλέινι 12 (1/3τρ., 8ασ.), Γκριγκόριεφ 9 (3/5τρ.), Μπράουν 11 (1/5τρ., 4ασ.), Χέντριξ 14 (10ρ.), Κολιούσκιν, Μπαλάσοφ 2, Βορόνοφ 15, Ζούμπκοφ 3 (1/4τρ.), Ζουκανένκο 5 (1/1τρ.), Σίμον 6 (2/4τρ., 5ρ., 4ασ.).