Μπουλς - Καβαλίερς 108-114 (vid)

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι, ο ΛεΜπρον Τζέιμς χάρισε τη νίκη στους Καβαλίερς στην παράταση επί των Μπουλς με 114-108.

Με τον ΛεΜπρον Τζέιμς να φτάνει τους 36 πόντους με 14/30 σουτ, οι Καβαλίερς επικράτησαν στην παράταση με 114-108 των Σικάγο Μπουλς και αμφότερες οι δύο ομάδες έχουν πλέον μία νίκη και μία ήττα στο ΝΒΑ. Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι, με τον Κερκ Χάινριχ με 8 δικούς του πόντους 47,1 πριν το τέλος να δίνει προβάδισμα στους Μπουλς 6 πόντων (98-93).

Ωστόσο η απάντηση ήταν άμεση και οι «Καβς» με 6-0 έστειλαν το παιχνίδι στην παράταση...

Εκεί ανέλαβε δράση ο ΛεΜπρον, και έδωσε στην ομάδα του το ροζ φύλλο αγώνα και τη νίκη με 114-108. Πίσω απ' αυτόν, βρέθηκε ο Κάιρι Έρβινγκ με 23 πόντους και ο Κέβιν Λοβ που πέτυχε 16, ενώ πήρε και 16 ριμπάουντ. Ο Τριστάν Τόμπσον είχε επίσης 16 πόντους και 13 ριμπάουντ, με τα 12 επιθετικά.

Σε ό,τι αφορά τους Μπουλς, ο Ρόουζ σημείωσε 20 πόντους, όσους και ο Χάινριχ, ενώ ο Πάου Γκασόλ έφτασε στους 15 (6/18 διπ.) και πήρε εννέα ριμπάουντ.