TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • PREMIER LEAGUE
  • SERIE A
  • SÜPER LIG
  • PREMIER LEAGUE
ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

In Κόροιβος και ΟΦΗ, out ΑΕΚ και Ηρακλής

ΚΥΠΕΛΛΟ

In Κόροιβος και ΟΦΗ, out ΑΕΚ και Ηρακλής

In Κόροιβος και ΟΦΗ, out ΑΕΚ και Ηρακλής

Αγία Παρασκευή, Ψυχικό, Φιλαθλητικός, Αρκαδικός, ΟΦΗ, Λαύριο και Κόροιβος Αμαλιάδας συνεχίζουν στη Β' φάση του Κυπέλλου. Αποκλείστηκε η ΑΕΚ! 

Σε ένα δραματικό φινάλε ο Καράμπουλας μείωσε για την ΑΕΚ έξω από τα 6,75μ. (82-80), ωστόσο η Ένωση δεν κατάφερε να κάνει κάτι περισσότερο με τον Κόροιβο Αμαλιάδας να παίρνει τη νίκη. Ο ΟΦΗ πέρασε από την Θεσσαλονίκη, καθώς επικράτησε με 60-61 του Ηρακλή έχοντας για πρωταγωνιστή τον Μάρτζο, ο οποίος με τρίποντη «βόμβα» 5'' για το τέλος χάρισε τη νίκη στην ομάδα.  Ο Αρκαδικός πήρε στο... νήμα την πρόκριση απέναντι στον Φίλιππο Βέροια, όπως και το Λαύριο, το οποίο νίκησε (64-63) την Καβάλα σε ένα ματς που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών.  Τέλος, ο Φιλαθλητικός επιβλήθηκε με 79-70 του Παγκρατίου, ενώ εύκολο αποδείχθηκε το πέρασμα του Ψυχικού από τις Σέρρες, όπου νίκησε τους τοπικούς Ικάρους με 64-79.

 

Α ' Φάση-Σάββατο 14/9/2013
1. Ερμής Λαγκαδά-Αγία Παρασκευή 74-76
2. Ίκαροι Σερρών-Ψυχικό 64-79
3.Φιλαθλητικός -Παγκράτι 79-70
4.Αρκαδικός-Φίλιππος Βέροιας 76-75
5. Λαύριο-Καβάλα 64-63
6. Ηρακλής-ΟΦΗ 60-61
7. Κόροιβος Αμαλιάδας-ΑΕΚ 86-80

Ερμής Λαγκαδά-Αγία Παρασκευή  74-76
Διαιτητές: Παφίλης, Ταρενίδης, Σαλαβός
Τα δεκάλεπτα: 24-19, 45-36, 58-55, 74-76
Ερμής Λαγκαδά (Ξουρίδας): Καϊκλής 3 (1), Ελευθεριάδης, Τρτιτς 14 (2), Σιγκούνας 15 (1), Βράγκας 3 (1), Καλογιαννίδης 6, Ηλιάδης 24 (1), Πιλκούδης, Στεφανίδης 1, Σικαλίδης 6, Τσιόγκας 2.
Αγία Παρασκευή (Χατζηπανηγύρης-Κουτσός): Άρχος, Καρτέρης 6, Καρβούνης 14 (2), Μπουρδάνος 11 (2), Ματζιώρης 13, Αναγνωστόπουλος, Ψαρόπουλος 10 (3), Ζερβός, Βασιλόπουλος 4, Γκολούμποβιτς 18 (1).

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΨΥΧΙΚΟ 64-79
Διαιτητές: Πουρσανίδης - Πανταζής - Τζήμα.
Τα δεκάλεπτα: 10-21, 19-41, 45-56, 64-79.
Ικαροι Σερρών (Οικονόμου): Μποχωρίδης 13 (3), Δήμας 5, Γεωργιανός, Κουτίνας 17 (3), Συμεωνίδης 10, Σιώπης 8, Χορτομάρης, Μαούνης 9, Κίντερ 2.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής Ντ. 8 (2), Μοσχοβίτης 11 (1), Καπινιάρης 9 (1), Παπανικολάου 16 (2), Πέττας 19 (2), Αχής Π. 1, Κολώκας 12, Σκουλούδης, Παππάς, Πέτρουλας 3.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 79-70
Διαιτητές: Θεονάς-Μπίκας-Θεοδωρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 21-20, 44-42, 63-52, 79-70.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Πρέκας, Θ. Αντετοκούνμπο 15 (1), Παπαδιονυσίου 10 (1), Λάκκας 1, Σμυρλής, Τζόλος 12 (2), Χάλαρης 19 (4), Καμπερίδης 14 (2), Μουρίκης 4, Χείλαρης, Ντιαλλό 4.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Νικολακόπουλος 3 (1), Κακαργιάς 3, Δέδες 15 (1), Βασιλόπουλος 10 (1), Ψαρόπουλος 2, Δερμιτζάκης 7, Ράπτης 17, Κουτρούλιας 10 (1), Αγγελόπουλος, Μιχάλογλου 3, Μπουραζάνης.
 

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 76-75
Διαιτητές :
Ανδρικόπουλος, Καλδίρης, Καραβίτης
Τα δεκάλεπτα : 24-22, 43-41, 67-56, 76-75
Αρκαδικός (Καστρίτης) : Καραμολέγκος 5(1), Τηνης 6 (2), Πόπαντιτς 17 (2), Προδρόμου 20 (3), Γιαννουλάκος 2, Κοψαύτης 18 (2), Πάνου 8, Μπουρής
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης) : Κασαμπάλης 11, Tomic 12, Μπρόζος 9 (1), Ακεψιμιάδης 10 (2), Μαυρογιάννης 2, Βαρυτιμιάδης 2, Κούρτης 12 (3), Σιζόπουλος 11 (3), Κιτσούλης 6.

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΟΦΗ  60-61
Διαιτητές
: Τζαφλέρης-Παγώνης-Γερακίνης
Τα δεκάλεπτα:  19-12, 27-30, 47-43, 60-61
Ηρακλής (Πέρκος): Μπεχλιβάνης 12 (2), Κοθράς 10, Τσότσος 6, Καζάκος 1, Χρυσόπουλος 14 (2), Θεοδωράκος 4, Τσουμπρίλο 10, Παπαδόπουλος 3.|
ΟΦΗ (Τακιανός): Καραγκιολίδης 6 (1), Σταθάκης 2, Μάρτζος 12 (3), Ραζής 13 (3), Δεληγιώργης 6 (1), Τζόρτζεβιτς 9, Τραϊανός 13 (1).

ΛΑΥΡΙΟ-ΚΑΒΑΛΑ 64-63
Διαιτητές: Παντελίδης- Κοτσίμπος-Καλογερόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 18-12, 37-29, 57-49, 64-63
Λαύριο (Σερέλης): Κακιούζης 16 (1), Σακελλαρίου 9 (1), Γιαννακόπουλος 15 (1), Περράκης 12 (1), Μανούσος 4, Μουμπάρακ 2, Ψωμαδέρης 6, Κεσκινίδης, Τσίρος
Καβάλα (Νίκου): Κρστέβσκι 5, Αράπης 3 (1), Αγγελακόπολος 6, Καραποστόλου 21 (4), Γκέλιος 2, Καραθανάσης 1, Βελισσαρίου 10, Καλαϊτζίδης 7, Παπαρέγκας
 

ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΑΕΚ 86-80
Διαιτητές:
Καβουλαρέας-Τσώνος-Αναστόπουλος
Tα δεκάλεπτα: 26-16, 42-36, 55-54, 86-80.
Κόροιβος Αμαλιάδας(Νιπεργιάλης): Σειντης, Νοέας 14 (1 τρ.,14 ριμπ.), Κλαδής, Καρύδας 20 (3τριπ., 6 ασιστ), Ψωμάς-Λυμπάρης 5 (1), Κακλαμάνος 21 (3), Θανόπουλος, Δημάκος, Γκιουλέκας 11 (2), Χαρισμίδης 7 (12 ριμπ.), Τσόσιτς 8 (2).
ΑΕΚ (Ζιάγκος): Παναγιωταράς, Στούκας 2, Παπαντωνάκος, Καράμπουλας 25 (2), Πολυτάρχου 10, Τσιότρας 11, Γκιζόγιαννης 8 (1), Δροσος, Παπαδιονυσίου 2, Τσιάκος 3, Δέσπος 15, Νίκολιτς 4.

Β' Φάση

1η αγωνιστική-Σάββατο 21/9/2013
8.Αρκαδικός-Πανελευσινιακός ΑΟΚ
9.Κόροιβος Αμαλιάδας-ΑΟ Κολοσσός Ρόδου
10. ΟΦΗ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς
11.Αγία Παρασκευή-Ηλυσιακός
12.Λαύριο-ΚΑΟ Δράμας
13.ΑΕ Ίκαρος-ΑΟ Αίολος Τρικάλων
14.Ψυχικό-Φιλαθλητικός
*Ο Απόλλων Π. κατόπιν κλήρωσης θα περάσει στην επόμενη αγωνιστική χωρίς αγώνα.

2η αγωνιστική-Σάββατο 28/9/2013
15.Ν11-Ν13
16.Ν8-Ν10
17.Απόλλων Π.-Ν14
18.Ν9-Ν12

3η αγωνιστική-Σάββατο 5/10/2013
19.Ν15-Ν17
20.Ν18-Ν16

Γ' Φάση

Προημιτελικοί-Τετάρτη 9/10/2013
21.Ρέθυμνο-Παναθηναϊκός
22.Πανιώνιος-ΝΒ20
23.ΝΒ19-Ολυμπιακός
24.ΠΑΟΚ-Άρης

 

Best of internet