Στα ημιτελικά η Εφές με σούπερ Μπράουν!

Νίκος Καρφής

Η Εφές έκλεισε εισιτήριο για τα ημιτελικά του τουρκικού πρωταθλήματος, αφού επικράτησε εύκολα με 87-76 της Γαλατάσαραϊ, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Ντέρικ Μπράουν (22 πόντοι).

Το πάζλ των ημιτελικών του τουρκικού πρωταθλήματος συμπλήρωσε η Εφές μετά τη νίκη της με 87-76 κόντρα στην Γαλατάσαραϊ.

Η ομάδα του Βέλιμιρ Περάσοβιτς κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της και πλέον θα αντιμετωπίσει την Μπεσίκτας στα ημιτελικά.

Live Στοίχημα σε NBA & Bundesliga με Live Stream στη Novibet (21+).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και κατάφεραν να πάνε με διαφορά 8 πόντων (48-40) στο ημίχρονο. Οι βάσεις της επικράτησης τους μπήκαν στην τρίτη περίοδο που έληξε 69-55, ενώ στο τέλος έλεγξαν απόλυτα την υπέρ τους διαφορά.

Για τους νικητές κορυφαίος ήταν ο Ντέρικ Μπράουν με 22 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ για τους ηττημένους σπουδαίο ματς έκανε ο Έρικ ΜακΚόλουμ με 32 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 24-17,48-40, 69-55, 87-76