Συνεχίζει την... παρέλαση η Ζαλγκίρις!

Η Ζαλγκίρις Κάουνας πέρασε εύκολα με 64-79 από την έδρα της Ντζουκίγια, καθώς εκμεταλλεύτηκε το φοβερό δεύτερο δεκάλεπτο της (10-32), φτάνοντας έτσι τις 25 νίκες στο πρωτάθλημα Λιθουανίας.

Συνεχίζει να προελαύνει η Ζαλγκίρις (25-3) στο πρωτάθλημα Λιθουανίας, αφού ούτε η Ντζουκίγια μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο στον δρόμο της.

Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, η οποία βρίσκεται στην πρωτη θέση του εγχώριου πρωταθλήματος δεν ξεκίνησε καλά το ματς, αφού βρέθηκε να χάνει με 21-9 στην πρώτη περίοδο.

Όμως στη συνέχεια έδειξε την ανωτερότητα της, ανέβασε στροφές και εκμεταλλευόμενη το πολύ κακό ποσοστό της αντιπάλου της στα σουτ εντός πεδιάς (21/54, 38%), έφτασε σε μια άνετη επικράτηση με 64-79.

Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Λεκαβίτσιους και Πάνγκος με 13 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 21-9, 31-41, 45-61, 64-79