Αήττητος ο Ολυμπιακός στον πρώτο γύρο!

Την 11η νίκη σε ισάριθμα ματς πανηγύρισε ο Ολυμπιακός στην Α1 Γυναικών, αφού επικράτησε άνετα του Αθηναϊκού με 79-59, στο τέλος του πρώτου γύρου.

Νικηφόρα ολοκλήρωσαν οι «ερυθρόλευκες» τις υποχρεώσεις τους στον πρώτο γύρο της Α1 Γυναικών, αφού επιβλήθηκαν του Αθηναϊκού με 79-59, για την 11η αγωνιστική και διατήρσαν το αήττητό τους.

Η ομάδα ήταν άκρως ανταγωνιστική για 30 λεπτά, αλλά οι παίκτριες της Καπογιάννη έκαναν επιμέρους 24-9 στην τελευταία περίοδο και πήραν μια άνετη νίκη.

Πρώτη σκόρερ ήταν η Τζόνσον με 21 πόντους κι ακολούθησε η Καλτσίδου με 18. Από τις ηττημένες, η Δασκαλοπούλου πέτυχε 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 29-39, 50-55, 59-79.

Αθηναϊκός (Γ. Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου 16, Καλογήρου 3, Τραγούλια, Σιδεράκη, Παντέλη 9, Μπαλτά 10, Κόνιαλη 2, Χόντο, Νιξίνα 2, Δαμουλάκη, Ουίλιαμς 10, Αλμπάνεζ 7

Ολυμπιακός (Ελένη Καπογιάννη): Γκοτζή, Σταμάτη 8, Μπόνη 5, Χατζηνικολάου 8, Κάιζερ 8, Παπαμιχαήλ 5, Δημητράκου 7, Τζόνσον 21, Καλτσίδου 17, Φουράκη