Μαρκόπουλος: «Καλύτερη η Βιλερμπάν»

Για δίκαιη ήττα έκανε λόγο ο τεχνικός του ΠΑΟΚ Σούλης Μαρκόπουλος αναφερόμενος στο 70-56 από την Βιλερμπάν.

Ο... δικέφαλος του βορρά δεν τα κατάφερε στην Γαλλία κόντρα στην Βιλερμπάν για το Τσάμπιονς Λιγκ και ο τεχνικός της ομάδας Σούλης Μαρκόπουλος έκανε λόγο για δίκαιη ήττα αναφέροντας τα εξής: «Συγχαρητήρια στην αντίπαλο μας, ήταν καλύτερη η Βιλερμπάν και δίκαια κέρδισε το παιχνίδι. Εμείς ξεκινήσαμε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο, στο δεύτερο κάπου χάσαμε τη συγκέντρωση μας, χάσαμε κάποια εύκολα καλάθια και θα μπορούσε να ήταν τελείως διαφορετικό το σκορ, αλλά παρόλα αυτά ήμασταν καλοί. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε καθόλου καλή συγκέντρωση και επιλογές. Δεν βρήκαμε τα ελεύθερα σουτ που έπρεπε να βρούμε κι έτσι δώσαμε το δικαίωμα στην αντίπαλη ομάδα να πάρει την μπάλα και να τρέξει. Όταν δεν βάζεις καλάθι, κάποια στιγμή θα δεχθείς. Αμυντικά δώσαμε πολλές ευκαιρίες στην αντίπαλο μας, αμυντικά ήμασταν διστακτικοί και δεν καλύψαμε τους χώρους που έπρεπε. Δώσαμε την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα να κερδίσει πολλά ριμπάουντ, ερχόμενοι από έξω προς τα μέσα οι παίκτες, όχι κάτω από το καλάθι».