Ρίβερς: «Να είμαστε σκληροί»

Ο K.C. Ρίβερς έχει αφήσει πίσω την ήττα από την Εφές και θέλει να παρουσιαστούν δυνατοί για 40 λεπτά απέναντι στην Μακάμπι Τελ Αβίβ (10/11, 21:15).

O φόργουορντ των «πρασίνων» μίλησε για την αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής της EuroLeague: «Eίναι μία ομάδα με εξαιρετικές μονάδες και καλούς παίκτες στο ένας με έναν. Είμαστε προετοιμασμένοι γι’ αυτούς και θα πρέπει να είμαστε πολύ σκληροί στο ένας με έναν. Επίσης θα πρέπει να ελέγξουμε τα ριμπάουντ σε άμυνα και επίθεση, να κάνουμε καλά μπλοκ άουτ. Πρόκειται για μία ομάδα με πολύ ταλέντο, συνεπώς θα πρέπει να είμαστε δυνατοί για 40 λεπτά.

Σίγουρα έχουμε αφήσει πίσω μας την ήττα από την Εφές. Είδαμε το βίντεο, τι κάναμε λάθος, είχαμε κάποια θέματα στα ριμπάουντ. Παίξαμε καλή άμυνα, αλλά είχαμε κάποια θέματα στο να τελειώσουμε κάποιες φάσεις και να ελέγξουμε ριμπάουντ. Αυτά θα πρέπει να κάνουμε στο ματς με την Μακάμπι».