Χοκς - Λέικερς: 116-123

Οι Λέικερς επικράτησαν των Χοκς με 123-116 στην Ατλάντα και τους ανάγκασαν στην πρώτη τους ήττα τη φετινή σεζόν.

Ο Ντ' Αντζελο Ράσελ ήταν εκείνος που έκανε όλη τη δουλειά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα έχοντας 23 πόντους με 9/19 σουτ εντός πεδιάς και 8 ασίστ, ενώ ο... ήρωας του αγώνα ήταν ο Λου Ουίλιαμς.

Ο γκαρντ των Λέικερς σημείωσε 16 από τους 18 πόντους στην τελευταία περίοδο και ήταν ο παίκτης-κλειδί για τη δεύτερη νίκη της ομάδας του τη φετινή σεζόν.

Οι Χοκς έκαναν δυναμικό ξεκίνημα και προηγήθηκαν με 37-28 στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Ντουάιτ Χάουαρντ να τελειώνει το ματς με 31 πόντους (12/16 δίποντα) και 11 ριμπαόυντ. Ο Τιμ Χάρνταγουεί Τζούνιορ συμπλήρωσε άλλους 26 πόντους με 5/7 τρίποντα, ωστόσο δεν μπόρεσαν να αποτρέψουν την πρώτη ήττα της σεζόν.