Άρεσαν τα Μελίσσια

Το πρώτο της φιλικό έδωσε η ομάδα των Μελισσίων ενόψει της νέας σεζόν στο Περιφερειακό πρωτάθλημα, επικρατώντας με 4-1 της Μαρκό και δείχνοντας πολύ καλά στοιχεία.

Σε καλό δρόμο φαίνεται ότι βαδίζουν τα Μελίσσια ενόψει της νέας δύσκολης σεζόν, καθώς στο πρώτο φιλικό παιχνίδι επιβλήθηκαν εντός έδρας με 4-1 της Μαρκό. Οι παίκτες του Νίκου Παναγιωτάρα βρέθηκαν να προηγούνται με 1-0 στο ημίχρονο με γκολ του Κουλούρη, ενώ στο δεύτερο 45λεπτο αγωνίστηκαν οι νεαροί παίκτες της ομάδας και κάποιοι υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές. Η εικόνα της ομάδας στον αγωνιστικό χώρο ήταν πολύ καλή και στο δεύτερο ημίχρονο και το σκορ πήρε μεγάλες διαστάσεις με τους Παγώνη και Τσιμπιρικίδη (2 γκολ) να βρίσκουν τον δρόμο προς τα δίχτυα για τους γηπεδούχους. Εξάλλου, εξελίξεις στα μεταγραφικά θέματα της ομάδας αναμένονται από αύριο (22/08), καθώς αναμένεται να πέσουν οι υπογραφές με τρεις παίκτες...

Σύνθεση πρώτου ημιχρόνου: Νικολάου, Τσουκαλάς, Αντωνόπουλος Χρ., Κοκότης, Ιωσίπου, Νίκας, Ιατρού, Γκαβάλδης, Ατσάλης, Κουλούρης, Νικάκης

Σύνθεση δευτέρου ημιχρόνου: Πηρένης, Αντωνόπουλος Φ., Κανελλόπουλος, Πολυδωρόπουλος, Tαβλαδαράκης, Τζελίλι, Μπεκατώρος, Μποτσάνης, Τσιμπιρικίδης, Παγώνης

Αγωνίστηκαν ακόμη στο δεύτερο ημίχρονο οι: Τσιμπιρικίδης Γ., Λιμπούσης