TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE
  • NBA
  • EUROBASKET QUALIFIERS (WOMEN)
  • CLUB FRIENDLY
  • CHAMPIONS LEAGUE
  • EURO CHAMP. QUALIFICATION
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ -

    vs

    ALBA BERLIN -

  • LIVE

    BC KHIMKI 42

    vs

    MILANO 46

  • LIVE

    ANADOLU EFES 10

    vs

    ZENIT PETERSBURG 6

  • REAL MADRID -

    vs

    FC BARCELONA -

  • ΑΓΓΛΙΑ -

    vs

    ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ -

  • ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ -

    vs

    ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ -

  • LIVE

    ΤΟΥΡΚΙΑ 0

    vs

    ΙΣΛΑΝΔΙΑ 0

  • ΑΛΒΑΝΙΑ -

    vs

    ΑΝΔΟΡΡΑ -

  • ΓΑΛΛΙΑ -

    vs

    ΜΟΛΔΑΒΙΑ -

  • ΤΣΕΧΙΑ -

    vs

    ΚΟΣΣΥΦΟΠΕΔΙΟ -

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Χωρίς εκπλήξεις το τέλος της δεύτερης φάσης

Χωρίς εκπλήξεις το τέλος της δεύτερης φάσης

Χωρίς εκπλήξεις το τέλος της δεύτερης φάσης

Με την μοναδική σημαντική νίκη να είναι αυτή της Πολωνίας επί της Σερβίας καθώς έδωσε την πρόκριση στους Πολωνούς και απέκλεισε τους Γάλλους, ολοκληρώθηκε η δεύτερη φάση του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.

Με το  PulseBet*, νιώθεις  το παλμό του  Live  στοιχήματος όπως ποτέ ξανά– Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

Χωρίς ενδιαφέρον και εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η δεύτερη φάση του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος. Στο μοναδικό ενδιαφέρον παιχνίδι η Πολωνία επικράτησε της Σερβίας με 3-0 και πήρε την πρόκριση για την εξάδα, αφήνοντας εκτός συνέχειας τη Γαλλία που παρότι πήγε με υψηλές βλέψεις σε αυτό το Μουντιάλ, δεν κατάφερε να βρεθεί στις καλύτερες έξι της διοργάνωσης.

Στα υπόλοιπα ματς τα φαβορί κέρδισαν και ειδικά οι ΗΠΑ (η μοναδική αήττητη ομάδα ως τώρα), Βραζιλία και Ιταλία το έκαναν χωρίς να έχουν στη σύνθεσή τους, ούτε έναν βασικό παίκτη. Όσον αφορά την εξάδα, την αποτελούν οι Ιταλία (5ος όμιλος), Βραζιλία (6ος όμιλος), ΗΠΑ (7ος όμιλος), Πολωνία (8ος όμιλος), ενώ οι δύο καλύτερες δεύτερες ήταν οι Ρωσία και Σερβία.

Οι έξι ομάδες μετά την κλήρωση που θα διεξαχθεί στις 12:00 το μεσημέρι θα χωριστούν σε δύο ομίλους των τριών με τις αναμετρήσεις να αρχίζουν την Τετάρτη, θα παίξουν σε κάθε όμιλο όλοι με όλους, με τους δύο πρώτους της βαθμολογίας να παίζουν στους ημιτελικούς.

Όσον αφορά την κλήρωση, θα λέγαμε πως είναι πιο κοντά σε ορισμό, καθώς στον έναν όμιλο θα μπουν επικεφαλής η Ιταλία και στον άλλον η Βραζιλία (με κλήρωση) που θα πάρουν στον όμιλο τους μια εκ των ΗΠΑ, Πολωνία (οι άλλες δύο πρώτες) και μία εκ των Σερβία, Πολωνία (οι δύο δεύτερες)

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Β’ φάσης και οι βαθμολογίες των ομίλων:

5ος όμιλος (Μιλάνο)

Παρασκευή 21/9

Ολλανδία-Ρωσία 0-3 917-25, 16-25, 21-25)

Ιταλία-Φινλανδία 3-0 (25-20, 25-18, 25-16)

Σάββατο 22/9

Ολλανδία-Φινλανδία 3-1 (25-19, 23-25, 25-16, 25-13)

Ρωσία-Ιταλία 3-2 (19-25, 25-18, 25-21, 19-25, 15-11)

Κυριακή 23/9

Ρωσία-Φινλανδία 3-0 (25-17, 25-19, 25-23)

Ιταλία-Ολλανδία 3-1 (16-25, 25-20, 27-25, 25-15

Βαθμολογία

1.Ιταλία, 7 νίκες-1 ήττα, 22 βαθμοί, 23-6 σετ

2.Ρωσία, 6 νίκες-2 ήττες, 18 βαθμοί, 21-8 σετ

3.Ολλανδία, 5 νίκες-3 ήττες, 14 βαθμοί, 16-15 σετ

4.Φινλανδία 2 νίκες-6 ήττες, 6 βαθμοί, 10-21 σετ

 

6ος όμιλος (Μπολόνια)

Παρασκευή 21/9

Βραζιλία-Αυστραλία 3-0 (25-21, 25-22, 25-15)

Βέλγιο-Σλοβενία 0-3 (26-28, 26-28, 19-25)

Σάββατο 22/9

Αυστραλία-Βέλγιο 0-3 (26-28, 26-29, 16-25)

Σλοβενία-Βραζιλία 0-3 (22-25, 21-25, 16-25)

Κυριακή 23/9

Σλοβενία-Αυστραλία 2-3 (25=23, 20-25, 25-19, 22-25, 11-15)

Βέλγιο-Βραζιλία 2-3 (22-25, 23-25, 25-19, 25-15, 15-12)

Βαθμολογία

1.Βραζιλία, 7 νίκες-1 ήττα, 19 βαθμοί, 22-8 σετ

2.Βέλγιο, 4 νίκες-4 ήττες, 14 βαθμοί, 16-14 σετ

3.Σλοβενία, 4 νίκες-4 ήττες, 13 βαθμοί, 17-16 σετ

4.Αυστραλία 3 νίκες-5 ήττες, 9 βαθμοί, 12-19 σετ

 

7ος όμιλος (Σόφια)

Παρασκευή 21/9

ΗΠΑ-Καναδάς 3-1 (25-17, 25-14, 21-25, 25-17)

Βουλγαρία-Ιράν 3-0 (25-19, 28-26, 26-24)

Σάββατο 22/9

Ιράν-Καναδάς 2-3 (20-25, 25-20, 15-25, 25-23, 12-15)

Βουλγαρία-ΗΠΑ (20-25, 20-25, 18-25)

Κυριακή 23/9

ΗΠΑ-Ιράν 3-0 (25-23, 26-24, 26-24)

Βουλγαρία-Καναδάς 2-3 (19-25, 14-25, 25-21, 25-19, 11-15)

Βαθμολογία

1.ΗΠΑ, 8 νίκες-0 ήττες, 22 βαθμοί, 24-6 σετ

2.Καναδάς, 5 νίκες-3 ήττες, 13 βαθμοί, 18-14 σετ

3.Βουλγαρία, 4 νίκες-4 ήττες, 13 βαθμοί, 16-10 σετ

4.Ιράν 4 νίκες-4 ήττες, 12 βαθμοί, 14-16 σετ

 

8ος όμιλος (Βάρνα)

Παρασκευή 21/9

Σερβία-Γαλλία 3-2 (22-25, 26-24, 25-20, 18-25, 18-16)

Πολωνία-Αργεντινή 2-3 (25-16, 19-25, 23-25, 25-23, 14-16)

Σάββατο 22/9

Σερβία-Αργεντινή 3-0 (25-18, 25-22, 25-22)

Πολωνία-Γαλλία 1-3 (15-25, 18-25, 25-23, 18-25)

Κυριακή 23/9

Γαλλία-Αργεντινή 3-1 (25-16, 25-20, 26-28, 25-19)

Πολωνία-Σερβία 3-0 (25-17, 25-16, 25-14)

Βαθμολογία

1.Πολωνία, 6 νίκες-2 ήττες, 19 βαθμοί, 21-9 σετ

2.Σερβία, 6 νίκες-2 ήττες, 17 βαθμοί, 20-12 σετ

3.Γαλλία, 5 νίκες-3 ήττες, 18 βαθμοί, 21-12 σετ

4.Αργεντινή 3 νίκες-5 ήττες, 8 βαθμοί, 14-19 σετ

Best of internet