TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • SUPER LEAGUE 1
  • LALIGA SANTANDER
  • SERIE A
  • BUNDESLIGA
  • EKO BASKET LEAGUE
  • NBA
  • LIGUE 1
  • SUPER LEAGUE 2
  • FOOTBALL LEAGUE
  • SÜPER LIG
  • LIGA ENDESA
  • LEGA A
  • BASKETBOL SUPER LIGI
  • FA CUP
  • A1 VOLLEY
  • CHAMPIONS LEAGUE
  • TENNIS
  • CLUB FRIENDLY
ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Παναθηναϊκός: Άνοδος στο Νο1 για τον Αγγελάκη

Παναθηναϊκός: Άνοδος στο Νο1 για τον Αγγελάκη

Παναθηναϊκός: Άνοδος στο Νο1 για τον Αγγελάκη

Τεράστια άνοδος στην εγχώρια κατάταξη για τον μήνα Δεκέμβριο από τον Κωνσταντίνο Αγγελάκη.

Στο Νο1 του πίνακα αξιολόγησης Ανδρών της ΕΦΟΕΑ είναι πλέον ο Κωνσταντίνος Αγγελάκης.

Ο αθλητής του Παναθηναϊκού ήταν 5ος και τώρα φιγουράρει, για πρώτη φορά στην καριέρα του, στο νούμερο 1 από το 5 του Νοεμβρίου. Τον καθοριστικό ρόλο έχει παίξει το γεγονός ότι ολοκλήρωσε αήττητος τον 1ο γύρο στην Α1 εθνική κατηγορία!

Επίσης, ανέβηκε μία θέση και επανεμφανίστηκε στην κορυφή των παίδων ο Αλέξανδρος Μαδέσης. Μέχρι τον Νοέμβριο ήταν 1οι στις συγκεκριμένες κατηγορίες ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος και ο Σωκράτης Γιαννούτσος αντίστοιχα. Για τους πίνακες του Δεκεμβρίου υπολογίστηκαν αποτελέσματα από το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων ανδρών-Νέων γυναικών, την Α1 και την Α2 εθνική κατηγορία ανδρών, την Α1 γυναικών, τις τοπικές διασυλλογικές κατηγορίες και το αναπτυξιακό πρωτάθλημα της Βέροιας.

Στην πρώτη 5άδα μπήκαν ο Γεράσιμος Πετρής στους Νέους άνδρες, η Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου στις νεάνιδες, ο Κίμωνας Μήτκας στους παίδες, η Μαρία Δημητρίου στις κορασίδες και ο Γιώργος Κάλλιας στους παμπαίδες (απλά, οι δύο τελευταίοι είναι ουσιαστικά στην παραπάνω κατηγορία από την αρχή της σεζόν).

Από την πρώτη 5άδα αντίθετα, βγήκαν ο Στράτος Δαμιανής του Πέρα Αθηνών στους Νέους άνδρες (πήγε στο 6 από 5), η Λεμονιά Γκαϊντατζή στις νεάνιδες (στο 7 από 5), ο Αλέξανδρος Μαργαρίτης του Ο.Ε.Α. Ρεθύμνου στους παίδες (στο 7 από 4), η Δήμητρα Πετσίβα του Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας στις κορασίδες (στο 8 από 5) και ο Ευάγγελος Δερνεξής του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στους παμπαίδες (στο 6 από 5).

Όπως κάθε φορά εξάλλου, καταγράφηκαν επίσης ορισμένες αξιοσημείωτες αλλαγές μέχρι τη 15η θέση των πινάκων. Στις γυναίκες η Φιλαρέτη Εξάρχου του Δ.Α.Ο. Ταύρου μετακινήθηκε στο νούμερο 10 από το 13 του Νοεμβρίου. Στις Νέες γυναίκες η Κωνσταντίνα Παντερή της Αθηνάς Μαγκουφάνας βρέθηκε στο 14 (από 27), στις κορασίδες η Μαρία-Αργυρή Γιώτη του Γ.Ο.Π. Παλάσκας στο 15 (από 23), στους παμπαίδες ο Γιάννης Αναστασιάδης του Θερμαίου Θέρμης στο 8 (από 13), ο Ραφαήλ Δήμος του Λέοντα Κορινθίας στο 12 (από 15) και στις παγκορασίδες η Άλκηστη Κασίμη του Α.Σ. Ραδάμανθυς στο 10 (από 13).

Οι πρώτες 5άδες στους πίνακες αξιολόγησης του Δεκεμβρίου (με τις θέσεις των αθλητών τον προηγούμενο μήνα) είναι οι ακόλουθες:

ΑΝΔΡΕΣ:

1. (5.) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2. (1.) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

3. (2.) Γιάννης Σγουρόπουλος (Γ.Σ. Άρης Βούλας)

4. («) Κώστας Λαγογιάννης (Α.Ε.Κ.)

5. (3.) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. (5.) Μαρία Χριστοφοράκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. (2.) Χριστίνα Φίλη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

4. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. (3.) Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (ΓΣ Άρης Βούλας)

2. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Νίκος Αντωνιάδης (Ο.Α. Χανίων)

4. («) Δημήτρης Κορδούτης (ΟΑ Χανίων)

5. (6.) Γεράσιμος Πετρής (Α.Ο. Ταταύλα)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. («) Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

3. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

4. («) Ελένη Σοφρά (Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης)

5. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

ΝΕΟΙ:

1. («) Γεράσιμος Πετρής (Α.Ο. Ταταύλα)

2. («) Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Α.Ο Ταταύλα)

3. (5.) Ιάσωνας Κορδούτης (Α.Σ. Ίφιτος Πατρών)

4. (3.) Ζήσης Δουκέρης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

5. (4.) Γιάννης Μπόσκοβιτς (Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:

1. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

4. («) Θεοδώρα Βασιλειάδου (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

5. (6.) Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΠΑΙΔΕΣ:

1. (2.) Αλέξανδρος Μαδέσης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

2. (1) Σωκράτης Γιαννούτσος (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

3. («) Αλεσσάντρο Φέλτσερ (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

4. (5.) Ευστάθιος Μανωλόπουλος (Α.Σ. Το Γυμνάσιο)

5. (6.) Κίμωνας Μήτκας (Α.Σ. Φάρος Αλεξανδρούπολης)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

2. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

3. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

4. («) Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη (Α.Ο. Νέου Φαλήρου)

5. (8.) Μαρία Δημητρίου (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Κωνσταντίνος Μιλικούδης (Φιλία Ορεστιάδας)

2. («) Δημήτρης Σωτηρόπουλος (Α.Σ. Άτλαντας Αγίας Βαρβάρας)

3. (4.) Γιάννης Μαστρογιάννης (ΠΑΛ Φοίνικες Πάτρας)

4. (3.) Κωνσταντίνος Σωτηρίου (A.Σ.E.A. Σάρισες Φλώρινας)

5. (7.) Γιώργος Κάλλιας (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

2. («) Ζωή Καζάκου (Ο.Α. Χανίων)

3. («) Βασιλική Μπουλά (Πανιώνιος Α.Ο. Χίου)

4. (») Αλεξία Μάλο (Σάρισες Φλώρινας)

5. («) Γεωργία Σπανού (Σάρισες Φλώρινας)

Best of internet