Γίναμε 82 και συνεχίζουμε!

Γίναμε 82 και συνεχίζουμε!

Τα 82 άτομα έχει φτάσει προς το παρόν η ελληνική αποστολή για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο. Ο 17χρονος Μίλτος Τεντόγλου και η Λίλη Αλεξούλη είναι οι δύο αθλητές του μήκους που χθες εξασφάλισαν το όριο, στο πλαίσιο των «Παπαφλέσσειων».

Γίναμε 82 και συνεχίζουμε!

Στίβος 19

Κώστας Φιλιππίδης (επί κοντώ)

Κατερίνα Στεφανίδη (επί κοντώ)

Νικόλ Κυριακοπούλου (επί κοντώ)

Λυκούργος Τσάκωνας (200μ.)

Μαρία Μπελιμπασάκη (200μ.)

Αντώνης Μάστορας (ύψος)

Κώστας Μπανιώτης (ύψος)

Κώστας Δουβαλίδης (110μ. εμπόδια)

Αλέξανδρος Παπαμιχάηλ (50χλμ. και 20χλμ. βάδην)

Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (20χλμ. βάδην)

Δέσποινα Ζαπουνίδου (20χλμ. βάδην)

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (δίσκος)

Σοφία Ρήγα (μαραθώνιος)

Ράνια Ρεμπούλη (μαραθώνιος)

Χριστόφορος Μερούσης (μαραθώνιος)

Βούλα Παπαχρήστου (τριπλούν)

Νίκος Σκαρβέλης (σφαίρα)

Αλεξία Πάππας (10.000)

Παναγιώτα Τσινοπούλου (20χλμ. βάδην)

Λίλη Αλεξούλη (μήκος)

Μίλτος Τεντόγλου (μήκος)

Κολύμβηση 12

Κριστιάν Γκολομέεφ (50μ. και 100μ. ελεύθερο)

Στέφανος Δημητριάδης (200μ. πεταλούδα)

Οδυσσέας Μελαδίνης (50μ. ελεύθερο)

Ανδρέας Βαζαίος (200μ. μικτή ατομική)

Παναγιώτης Σαμιλίδης (200μ. πρόσθιο)

Νόρα Δράκου (50μ. ελεύθερο)

Σπύρος Γιανιώτης (10χλμ. μαραθώνια κολύμβηση)

Κέλυ Αραούζου (10χλμ. μαραθώνια κολύμβηση)

Αννα Ντουντουνάκη (100μ. ύπτιο)

Απόστολος Χρήστου (100 ύπτιο)

Δημήτρης Κουλούρης (200μ. πρόσθιο)

Χρήστος Κατραντζής (4Χ100 ελεύθερο)

Συγχρονισμένη Κολύμβηση 2

Ντουέτο

Υδατοσφαίριση 13

Εθνική ομάδα των ανδρών

Ιστιοπλοΐα 7

Βύρωνας Κοκκαλάνης (RS:Χ)

Τζέλη Σκαρλάτου (RS:Χ)

Παύλος Καγιαλής,

Παναγιώτης Μάντης (470)

Γιάννης Μιτάκης (Φιν)

Σοφία Μπεκατώρου - Μιχάλης Πατενιώτης (Νacra 17)

Σκοποβολή 2

Άννα Κορακάκη (αεροβόλο πιστόλι)

Ευθύμης Μίττας (σκητ)

Κωπηλασία 6

Κατερίνα Νικολαΐδου,

Σοφία Ασουμανάκη (διπλό σκιφ γυναικών)

Γιάννης Χρήστου, Γιώργος Τζιάλας, Διονύσης Αγγελόπουλος, Γιάννης Τσίλης (τετράκωπος ανδρών)

Γυμναστική 9

Λευτέρης Πετρούνιας (ενόργανη)

Bλάσης Μάρας (ενόργανη)

Βαρβάρα Φίλιου (ρυθμική)

Βάσω Μιλλούση (ενόργανη)

Εθνική ομάδα ανσάμπολ (Σταυρούλα Σαμαρά, Ελένη Δόικα, Μιχαέλα Μεταλλίδου, Ιωάννα Αναγνωστοπούλου, Ζωή Κοντογιάννη)

Ποδηλασία 3

Γιάννης Ταμουρίδης (ποδηλασία δρόμου)

Xρήστος Βολικάκης (ποδηλασία δρόμου)

(ορεινή ποδηλασία, μία θέση την οποία θα καταλάβουν ένας εκ των Ηλία και Αντωνιάδη)

Ξιφασκία 2

Βάσω Βουγιούκα

Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου

Επιτραπέζια Αντισφαίριση 1

Παναγιώτης Γκιώνης

Πάλη 1

Μαρία Περβολαράκη

Tζούντο 2

Ηλίας Ηλιάδης

Ρομάν Μουστόπουλος

Best of internet