H βροχή έκανε άνω κάτω το πρόγραμμα του Ρολάν Γκαρός

H βροχή έκανε άνω κάτω το πρόγραμμα του Ρολάν Γκαρός

Mόλις εννέα ματς πρόλαβαν να ολοκληρωθούν την πρώτη ημέρα του Ρολάν Γκαρός, λόγω της βροχής. 

H βροχή έκανε άνω κάτω το πρόγραμμα του Ρολάν Γκαρός

Ο Νικ Κύργιος πήρε την πρόκριση στο δεύτερο γύρο επικρατώντας 7-6(6), 7-6(6), 6-4 του Ιταλού Μάρκο Τσεκινάτο. Ο Νο 17 στο ταμπλό ελληνοαυστραλός στο δεύτερο γύρο θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον 29χρονο Ιγκόρ Σίσλινγκ από την Ολλανδία, Νο 123 στον κόσμο.

Τα αποτελέσματα στα άλλα ματς:

Petra Kvitova (CZE) [10] - Danka Kovinic (MNE) 6-2, 4-6, 7-5

Benoit Paire (FRA) [19] -  Radu Albot (MDA) 6-2, 4-6, 6-4, 1-6, 6-4

Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) [24]  - Sara Sorribes Tormo (ESP) 6-2, 6-0

Teymuraz Gabashvili (RUS) - Donald Young (USA) 7-6(1), 6-2, 6-3

 

Viktorija Golubic (SUI) - Alison Riske (USA) 6-2, 1-6, 6-2

Andrey Kuznetsov (RUS) - Benjamin Becker (GER) 6-2, 6-2, 6-4

Su-Wei Hsieh (TPE) - Lara Arruabarrena (ESP) 7-6(6), 6-3

Igor Sijsling (NED)  - Adrian Ungur (ROU) 6-1, 6-2, 7-6(5)

 

 

Το πρόγραμμα της Δευτέρας

 

Το πρόγραμμα της Δευτέρας:

Philippe Chatrier (12:00): 
1. Stan Wawrinka (3) v. Lukas Rosol 
2. Kei Nishikori (5) v. Simone Bolelli 6-1, 7-5, 2-1
3. Agnieszka Radwanska (2) v. Bojana Jovanovski 
4. Andy Murray (2) v. Radek Stepanek 
5. Alize Cornet v. Kirsten Flipkens

Suzanne Lenglen (12:00): 
1. Garbine Muguruza (4) v. Anna Karolina Schmiedlova 
2. Gilles Simon v. Rogerio Dutra Silva 
3. Richard Gasquet (9) v. Thomaz Bellucci 
4. Ana Ivanovic (14) v. Oceane Dodin

Court 1 (12:00): 
1. Jeremy Chardy (30) v. Leonardo Mayer 
2. Svetlana Kuznetsova (13) v. Yaroslava Shvedlova 4-6, 6-1, 3-1
3. Lesia Tsurenko v. Caroline Garcia 
4. Lucas Pouille (29) v. Julien Benneteau 
5. Elina Svitolina (18) v. Sorana Cirstea

Court 2 (12:00): 
1. Milos Raonic (8) v. Janko Tipsarevic 
2. Jack Sock (23) v. Robin Haase 6-3, 7-5, 3-6, 6-7 (3) 
3. Simona Halep (6) v. Nao Hibino 
4. Marin Cilic (10) v. Marco Trungelliti 
5. Carla Suarez Navarro (12) v. Katerina Siniakova

Court 3 (12:00): 
1. Grigor Dimitrov v. Viktor Troicki (22) 
2. Nicole Gibbs v. Heather Watson 7-5, 2-6, 2-1
3. Roberta Vinci (7) v. Kateryna Bondarenko
4. John Isner (15) v. John Millman 
5. Jelena Jankovic (23) v. Tatjana Maria

Court 4 (12:00): 
1. Martin Klizan v. Taro Daniel 
2. Annika Beck v. Maryna Zanevska 
3. Coco Vandeweghe v. Naomi Broady 
4. Andrej Martin v. Daniel Munoz de la Nava

Court 5 (12:00): 
1. Roberto Carballes Baena v. Adam Pavlasek 
2. Elena Vesnina v. Madison Brengle 
3. Irina-Camelia Begu (25) v. Bethanie Mattek-Sands 
4. Arina Rodionova v. Ana Konjuh

Court 6 (12:00): 
1. Mikhail Kukushkin v. Adrian Mannarino 
2. Karolina Pliskova (17) v. Shelby Rogers 
3. Nikoloz Basilashvili v. Kyle Edmund 
4. Samantha Stosur (21) v. Misaki Doi

Court 8 (12:00): 
1. Jelena Ostapenko (32) v. Naomi Osaka 
2. Laslo Djere v. Jordan Thompson 
3. Albert Ramos Vinolas v. Horacio Zeballos 
4. Dominika Cibulkova (22) v. Saisai Zheng

Court 10 (12:00): 
1. Dusan Lajovic v. Denis Kudla 
2. Mirjana Lucic-Baroni v. Daniela Hantuchova 
3. Sara Errani (16) v. Tsvetana Pironkova 
4. Pablo Cuevas (25) v. Tobias Kamke

Court 14 (12:00): 
1. Sloane Stephens (19) v. Margarita Gasparyan 
2. Dustin Brown v. Dudi Sela 6-7 (5), 6-4, 7-6 (5), 1-1
3. Fernando Verdasco v. Steve Johnson (33) 
4. Sam Querrey v. Bjorn Fratangelo 
5. Taylor Townsend v. Amandine Hesse

Court 15 (12:00): 
1. Veronica Cepede Royg v. Sabine Lisicki 
2. Ivan Dodig v. Mikhail Youzhny 
3. Ekaterina Makarova (27) v. Varvara Lepchenko 
4. Kurumi Nara v. Denisa Allertova

Court 16 (12:00): 
1. Barbora Strycova (30) v. Lucie Hradecka 
2. Ivo Karlovic (27) v. Albert Montanes 
3. Mathias Bourgue v. Jordi Samper-Montana 
4. Qiang Wang v. Tessah Andrianjafitrimo

Court 17 (12:00): 
1. Myrtille Georges v. Christina McHale 
2. Aliaksandra Sasnovich v. Cagla Buyukakcay 7-5, 6-7 (2), 2-1 
3. Yanina Wickmayer v. Alexandra Dulgheru 
4. Johanna Larsson v. Magda Linette 
5. Heyon Chung v. Quentin Halys

Court 18 (12:00): 
1. Polona Hercog v. Lourdes Dominguez Lino 
2. Diego Schwartzman v. Guido Pella 
3. Zarina Diyas v. Carina Witthoeft 
4. Shuai Zhang v. Galina Voskoboeva

 

Best of internet