Μπλακ άουτ και αποκλεισμός για τον Ολυμπιακό

Τον αποκλεισμό από τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ στο πόλο γυναικών γνώρισε ο Ολυμπιακός ο οποίος ηττήθηκε με 12-11 από την Ούιπεστ.

Ιδανική αυτόχειρας η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού η οποία κατάφερε να γνωρίσει τον αποκλεισμό από τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη έδειξε δύο πρόσωπα αφού στα τρία πρώτα επτάλεπτα ήταν το απόλυτο αφεντικό όταν και προηγήθηκε με 7-3 και 10-7, αλλά στο τελευταίο επτάλεπτο έπαθε καθίζηση.

Τα πράγματα για τον Ολυμπιακό ξεκίνησαν ιδανικά αφού πήραν προβάδισμα από το πρώτο οκτάλεπτο όταν και προηγήθηκε με 3-2 για να φτιάξουν μια διαφορά τεσσάρων γκολ (7-3) για να κλείσουν την τρίτη περίοδο με 10-7.

Στο τέταρτο οκτάλεπτο όμως οι «ερυθρόλευκες» έπαθαν μπλακ άουτ με την ομάδα της Ούιπεστ να τρέχει ένα επί μέρος σκορ 5-1 και να παίρνει κεφάλι στο σκορ με 12-11. Ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να πάει το ματς στην παράταση, αλλά η Ασημάκη στα 3' πριν το τέλος δεν κατάφερε να νικήσει την αντίπαλη τερματοφύλακα.

Αναλυτικά τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-4, 2-3, 5-1