Νίκες για Φιλώτα και Πανόραμα

Την έκπληξη της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α1 γυναικών έκανε ο Φιλώτας επικρατώντας εντός έδρας 25-21 της Αναγέννησης Άρτας. Νίκη και για το Πανόραμα με 24-23 επί του Αμύντα.

Τις έπιασαν στον ύπνο!

Ο Φιλώτας ξεκίνησε δυνατά παίρνοντας από νωρίς το προβάδισμα το οποίο διατήρησε έως το τέλος. Κορυφαία για την ομάδα της Τάνιας Τσουτσουλάκη ήταν η Φυλάκη, η οποία πέτυχε 9 γκολ.

ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 25-21
Τα πεντάλεπτα:
2-2, 5-3, 6-4, 9-7, 11-9, 13-11 (ημχ.), 14-13, 16-15, 18-17, 21-19, 23-20, 25-21
ΦΙΛΩΤΑΣ (Τάνια Τσουτσουλάκη): Ριστόφσκα 6, Ρομπε, Κεβρεκίδου, Κατσουλάκη, Γαλανούδη 3, Φυλακη 9, Βαφειάδου, Φωκα, Τσιτλακίδου 4, Γκατσιου 1, Σιδηροπούλου, Παραστατίδου, Γεωργιάδου, Τρπόφσκα 2, Αβραμίδου.
ΑΡΤΑ (Γιόνκα Δήμου): Μπαλάφα 6, Καλοιδη 1, Σμαρδέλη, Βέμη 1, Σκάρα, Βράτσεβα ,5 Παπανδρέου, Καναρά, Δημητρίου 8, Χήτα, Μέγα, Καλασνίκοβα.
Κόκκινη: 33:50 Βράτσεβα, Δίλεπτα: 7-1, Πέναλτι: 2/2

Καθάρισε το Πανόραμα

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε το Πανόραμα, σφραγίζοντας τη νίκη με 24-23 επί του Αμύντα. Η ομάδα των Σκανδάλη - Χριστοδουλίδη, έδειξε τις άγριες διαθέσεις της από το πρώτο λεπτό, με τον Αμύντα ωστόσο να παρακολουθεί στενά το σκορ έως και τις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου. Στη συνέχεια το Πανόραμα ανέβασε ρυθμό και καθάρισε τη νίκη με την Κωστοπούλου να πετυχαίνει 7 γκολ.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ- ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 24-23
ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Σκανδάλης/Χριστοδουλίδης): Τουμπουλίδου, Τσολοζίδου, Παπαβασιλείου, Ιωαννίδου, Κούπα, Αναστασιάδου, Καραβέλη 3, Λούρη, Καρσανίδου 1, Γκάτσιου 4, Κωστοπούλου 7, Αθανασοπούλου, Αμανατίδου, Ποιμενίδου 6, Λάμπρου 3.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Νίκος Γιώσκος): Κυρλιάνη, Μπαντή, Παρασκευοπούλου, Ρακκοπούλου Ιλ. 5, Κωτσοπούλου 2, Σουμελίδου Δ., Νταμπίζα, Σουμελίδου Ο., Ζντραβέφσκα 3, Τσιομπάνου 8, Ταϊρίδου, Καλογήρου 5, Μίτις, Ρακκοπούλου Ελ.
Διαιτητές: Μιχαηλίδης- Νάσκος, Δίλεπτα: 6-3, Πέναλτι: 2/2-2/2