ΑΕΚ - Άρης: Τα highlights από τον αγώνα (vid)

ελλαδα

Ένα 5λεπτο αρκούσε στον Εζέκιελ Πόνσε για να σκοράρει δύο φορές και να χαρίσει στην ΑΕΚ τη νίκη κόντρα στον Άρη μέσα στην OPAP Arena.

Η ΑΕΚ ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά τη νίκη με 2-0 επί του Άρη στην OPAP Arena (έχοντας παιχνίδι παραπάνω από τον ΠΑΟΚ).

Η Ένωση κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό σκορ λίγο πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, έχοντας εξαιρετικό βράδυ τον Εζέκιελ Πόνσε.

Ο Αργεντινός φορ κατάφερε να σκοράρει δύο φορές μέσα σε πέντε λεπτά και να χαρίσει τη νίκη στην Ένωση. Αρχικά στο 9', μετά από σέντρα του Χατζισαφί ενώ στο 14', ήταν η σειρά του Ελίασον, που εκτέλεσε το φάουλ και σέρβιρε στον συμπαίκτη του για το 2-0.