ΑΕΚ - Άρης: Ρεσιτάλ από Πόνσε με δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά (vid)

Ο Πόνσε

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 15λεπτο, η ΑΕΚ βρήκε δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα χάρη στον Εζεκιέλ Πόνσε

Ισχυρές βάσεις για τη νίκη έβαλε η ΑΕΚ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 15λεπτο κόντρα στον Άρη καθώς βρήκε τα αντίπαλα δίχτυα δύο φορές με τον Εζεκιέλ Πόνσε.

Αρχικά ο Αργεντινός φορ εκμεταλλεύτηκε την ωραία σέντρα του Χατζισαφί και με προβολή νίκησε τον Κουέστα για το 1-0 στο 9ο λεπτό.

Πέντε λεπτά μετά, ο Ελίασον ήταν αυτή τη φορά ο άνθρωπος που... σέρβιρε στον Πόνσε, ο οποίος μπήκε στην τροχιά της μπάλας και έστειλε εκ νέου την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

@Photo credits: INTIME