Σασουόλο - ΣΠΑΛ 3-0

Η Σασουόλο πήρε τη δεύτερη νίκη στην έδρα της επικρατώντας εύκολα της ΣΠΑΛ με 3-0.

Έπειτα από το 4-1 κόντρα στη Σαμπντόρια την προπερασμένη αγωνιστική, η Σασουόλο πήρε άλλη μια εντός έδρας νίκη, δείχνοντας ότι θα στηριχθεί στο «σπίτι» της τη φετινή σεζόν.

Το εμπόδιο της ΣΠΑΛ ήταν σχετικά εύκολο να ξεπεραστεί για την ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου, ο οποίος δεν αγωνίστηκε, με τη Σασουόλο να φτάνει στην επικράτηση με 3-0.

Ο Καπούτο στο 26' βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα βάζοντας μπροστά τους γηπεδούχους, ενώ σε ένα κομβικό σημείο, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 2-0. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Σασουόλο τελείωσε το ματς με γκολ του Ντάνκαν στο 47'. Το 3-0 ήταν και το τελικό σκορ καθώς στη συνέχεια η Σασουόλο άφησε το πόδι από το γκάζι.