Κάρντιφ - Γουλβς 2-1

Η Κάρντιφ βρέθηκε να χάνει στο πρώτο μέρος από την Γουλβς όμως με δύο εκπληκτικά γκολ στην επανάληψη γύρισε το ματς σε 2-1 και πήρε πολύτιμη νίκη στη μάχη για την παραμονή.

Τεράστια νίκη που την βγάζει από τη ζώνη του υποβιβασμού πέτυχε η Κάρντιφ, η οποία είχε ψυχή, βρήκε δύο εντυπωσιακά γκολ και ανάγκασε την Γουλβς σε 2η σερί ήττα και 6 διαδοχικό ματς χωρίς νίκη. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 18' ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Χιμένες και πλασέ του Ντόχερτι σχεδόν σε κενό τέρμα, όμως οι Ουαλοί αφού είχαν δοκάρι στο 37' με τον Αρτερ, είχαν και τις απαντήσεις στην επανάληψη. Στο 65' μετά την κακή αντίδραση του Ρουί Πατρίσιο ο Γκούναρσον με βολέ από κοντά ισοφάρισε σε 1-1 και στο 77' με τηλεκατευθυνόμενο curler από τη γωνία της περιοχής δοκάρι-και-μέσα, ο Χόιλερ πέτυχε ένα από τα καλύτερα γκολ της σεζόν γράφοντας το 2-1 που έμεινε μέχρι το τέλος.