Γκάφα Λίνγκαρντ με tweet αμέσως μετά το ένα λεπτό σιγής για την τραγωδία του Μονάχου (pic)

Ο Τζέσε Λίνγκαρντ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υπέπεσε σε γκάφα στα social media λίγα μόλις λεπτά μετά το ένα λεπτό σιγής στο Όλντ Τράφορντ για τα θύματα της αεροπορικής τραγωδίας στο Μόναχο.

Επιστροφή* πονταρίσματος στον αγώνα Σεβίλλη-Λεγκανές αν σημειωθεί γκολ από το σημείο του πέναλτι! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Στις 15:07 ώρα Αγγλίας, αμέσως μετά το ένα λεπτό σιγής στο Όλντ Τράφορντ για τα θύματα του αεροπορικού δυστυχήματος της Γιουνάιτεντ, ο Τζέσε Λίνγκαρντ φαίνεται πως απάντησε σε λογαριασμό στο twitter που τον προσκάλεσε για ένα παιχνίδι FIFA μαζί με τον Μάρκους Ράσφορντ.

Ο Λίνγκαρντ απάντησε πως «δεν είστε έτοιμοι για μένα» σε αστείο ύφος, κάτι που χαρακτηρίστηκε ασέβεια από άλλους χρήστες λαμβάνοντας υπόψη ότι εκείνη τη στιγμή όλος ο σύλλογος της Γιουνάιτεντ τιμούσε τους νεκρούς της τραγωδίας του Μονάχου.

Στη συνέχεια ο άσος της Γιουνάιτεντ απολογήθηκε για το περιστατικό, τονίζοντας πως δεν ήταν αυτός που απάντησε, αλλά ένα μέλος της ομάδας του που χειρίζεται τους προσωπικούς του λογαριασμούς στα social media.