Μπρίστολ Σίτι - Μαν. Γιουνάιτεντ 2-1

Η Γιουνάιτεντ... σπίτι της και η Μπρίστολ Σίτι στα ημιτελικά του League Cup! O Ζλάταν βρήκε δίχτυα, αλλά τα φώτα έπεσαν στον Σμιθ που σόκαρε τη Μάντσεστερ στο 93' (2-1). Σούπερ ο πρώην πράσινος, Στιλ!

Η Μπρίστολ έγραψε χρυσή σελίδα στην ιστορία, ενώ... μαύρη ήταν για την Γιουνάιτεντ! Στο 90'+3' οι γηπεδούχοι σόκαραν τη Μάντσεστερ την έστειλαν στο... Ολντ Τράφορντ, ενώ αυτοί εξασφάλισαν εισιτήριο για τα ημιτελικά του League Cup. Η Μπρίστολ έγινε μόλις η δεύτερη ομάδα από χαμηλότερη κατηγορία (Τσάμπιονσιπ) που πετά τον Μουρίνιο εκτός διοργάνωσης (το 2015 ήταν η Μπράντφορντ που άφησε την Τσέλσι εκτός κυπέλλου), ενώ ήταν και η πρώτη νίκη της κόντρα στους Κόκκινους έπειτα από 43 χρόνια. Η Γιουνάιτεντ έκανε από τα χειρότερα ματς της σεζόν, είχε ελάχιστες φάσεις, αντίθετα με τους γηπεδούχους που έβγαλαν αρκετό πάθος στο ματς. Το δοκάρι του Ράσφορντ στο α' μέρος ήταν η καλύτερη στιγμή του ματς για τους φιλοξενούμενους που δεν έδειξαν σπουδαία πράγματα. Στο 51' η Μπρίστολ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με υπέροχο διαγώνιο του Μπράιαν. Ωστόσο, ο Ζλάταν απάντησε έξι λεπτά αργότερα και ισοφάρισε 1-1 στο πρώτο του γκολ έπειτα από 255 ημέρες! Σούπερ ο Στιλ, καθώς ο πρώην γκολκίπερ του Παναθηναϊκού έκανε απίθανες επεμβάσεις σε προσπάθειες του Λουκάκου! Το σοκ ήρθε στις καθυστερήσεις για την ομάδα του Μουρίνιο, με τον Σμιθ να διαμορφώνει το 2-1 στο 93' και εκατοντάδες οπαδούς να κάνουν ντου στο «Ashton Gate».

Бристоль Сити - Манчестер Юнайтед. Обзор матча. Кубок английской лиги от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.