Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ: Οι Λονδρέζοι... έδιωξαν τους οπαδούς των γηπεδούχων

Οπαδοί Σέφιλντ

Η Άρσεναλ ήταν... τρομακτική απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με τέσσερα γκολ μέσα σε 25 λεπτά, με τους οπαδούς των Λεπίδων να αποχωρούν από το «Μπράμαλ Λέιν».

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για την Άρσεναλ απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αφού στο 25ο λεπτό το σκορ ήταν ήδη 4-0. Ο Όντεγκαρντ άνοιξε το σκορ στο 5', αυτογκόλ σημείωσε ο Μπόουγκλ στο 13', ο Μαρτινέλι έκανε το 3-0 στο 15' με τον Κάι Χάβερτς στο 25' να σημειώνει το τέταρτο τέρμα. Το γεγονός αυτό δεν άρεσε στους οπαδούς των γηπεδούχων, αρκετοί από αυτούς αποχώρησαν από το γήπεδο. Θυμίζουμε, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ βρίσκεται στην τελευταία θέση της Premier League και με ανάλογες εμφανίσεις είναι σχεδόν απίθανο να καταφέρει να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία. Να σημειώσουμε, πως το ημίχρονο έληξε με 0-5, μιας και ο Ράις στο 39' σημείωσε το πέμπτο τέρμα των Λονδρέζων.