Λούτον - Μπέρνλι 1-2: Έκανε... σεφτέ με εξάποντο!

Ιάσονας Θεριός
burnley_winnn

Σε ένα παιχνίδι με φοβερό φινάλε, η Μπέρνλι «λύγισε» τη Λούτον στην έδρα της και πήρε την πρώτη της νίκη στη φετινή Premier League, πιάνοντας παράλληλα την αντίπαλό της στους 4 βαθμούς.

Μακριά από τα... εκθαμβωτικά φώτα του Champions League στο ταπεινό «Κένιλγουορθ Ρόουντ» η Μπέρνλι πήρε την πρώτη της στη φετινή Premier League και εξαιρετικά πολύτιμη νίκη! Οι Κλάρετς επικράτησαν 2-1 της Λούτον εκτός έδρας (εξ αναβολής παιχνίδι για τη 2η αγωνιστική) και έβαλαν στην τσέπη το εξάποντο, αφού έπιασαν τους Χάτερς στους 4 βαθμούς.

Ο Φόστερ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον Αντεμπάγιο πάντως να φέρνει το ματς στα ίσα στο 84'. Η απάντηση της Μπέρνλι βέβαια δεν θα μπορούσε να είναι πιο άμεση. Ένα λεπτό μετά την ισοφάριση, ο Μπρουν Λάρσεν με φοβερή ενέργεια και φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» και χάρισε το τεράστιο «διπλό» στην ομάδα του.