Μονακό - Λανς 3-0: Επιβλητικοί οι Μονεγάσκοι, πάτησαν κορυφή!

Ιάσονας Θεριός
monaco_win

Η εντυπωσιακή στο ξεκίνημα της Ligue 1, Μονακό, σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας επικρατώντας 3-0 της Λανς εντός έδρας.

Εξακολουθεί να εντυπωσιάζει η Μονακό! Οι Μονεγάσκοι υπέταξαν με τριάρα τη Λανς στο Πριγκιπάτο και πάτησαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Ligue 1, μετρώντας πλέον τρεις νίκες και μια ισοπαλία σε τέσσερα παιχνίδια. Χωρίς τρίποντο συνεχίζει η ομάδα του Εζ που μέχρι στιγμής έχει υποστεί τρεις ήττες.

Ο Σινγκό άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό και δώδεκα λεπτά αργότερα ο Γκολόβιν μετά από φανταστική κάθετη του Μιναμίνο έθεσε γερές βάσεις νίκης.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 59' ο Μαριπάν, με τη Μονακό να πανηγυρίζει τη σημαντική νίκη.