Αλαβές - Ουέσκα 2-1 (vid)

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με ανατροπή για την Αλαβές που επιβλήθηκε 2-1 της Ουέσκα το μεσημέρι της Κυριακής για την 12η αγωνιστική της LaLiga και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας!

Η ομάδα του Αμπελάρδο, είναι αυτή με τους περισσότερους κερδισμένους πόντους σε ματς που έχει βρεθεί πίσω στο σκορ εντός έδρας, αφού αντιδρά και δεν αφήνει τους φιλοξενούμενους να χαρούν όσο θα ήθελαν!

0% Γκανιότα* & Συναρπαστικά Ειδικά Στοιχήματα στη Novibet * Αφορά την επιλογή «Νικητής Αγώνα» σε επιλεγμένα παιχνίδια πριν την έναρξη''.

Η ουραγός Ουέσκα προηγήθηκε στο «Μεντιθορόθα» με τον Μόι Γκόμες στο 35ο λεπτό, η Αλαβές απάντησε πριν φύγει το ημίχρονο με τον Τζόνι στο 41' και στην επανάληψη ήρθε ο Ρούμπεν Σομπρίνο στο 68' να χαρίσει μεγάλη νίκη και να στείλει έστω και προσωρινά τον σύλλογο της Βιτόρια στο 3ο σκαλό της βαθμολογίας.