TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • SERIE A
  • NBA
  • SUPER LEAGUE 2
  • SÜPER LIG
  • CLUB FRIENDLY
  • TENNIS
  • ΤΕΛΙΚΟ

    ΝΤΕΝΒΕΡ ΝAΓΚΕΤΣ 107

    vs

    ΙΝΤΙAΝΑ ΠΕΙΣΕΡΣ 115

  • ΟΥAΣΙΝΓΚΤΟΝ ΓΟΥΙΖΑΡΝΤΣ -

    vs

    ΝΤΙΤΡΟΙΤ ΠΙΣΤΟΝΣ -

  • ΑΤΛAΝΤΑ ΧΟΚΣ -

    vs

    ΤΟΡΟΝΤΟ ΡAΠΤΟΡΣ -

  • ΜΠΡΟΥΚΛΙΝ ΝΕΤΣ -

    vs

    ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΣΙΞΕΡΣ -

  • ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΡΟΚΕΤΣ -

    vs

    ΟΚΛΑΧΟΜΑ ΣΙΤΙ ΘAΝΤΕΡ -

  • ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ -

    vs

    ΣΙΚAΓΟ ΜΠΟΥΛΣ -

  • ΣAΡΛΟΤ ΧΟΡΝΕΤΣ -

    vs

    ΟΡΛAΝΤΟ ΜAΤΖΙΚ -

  • ΜΕΜΦΙΣ ΓΚΡΙΖΛΙΣ -

    vs

    ΝΙΟΥ ΟΡΛΙΝΣ ΠΕΛΙΚΑΝΣ -

  • ΚΛΙΒΕΛΑΝΤ ΚΑΒΑΛΙΕΡΣ -

    vs

    ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΝΙΚΣ -

  • ΜΑΙAΜΙ ΧΙΤ -

    vs

    ΣΑΚΡΑΜΕΝΤΟ ΚΙΝΓΚΣ -

  • LIVE

    ΡΙΖΕΣΠΟΡ 0

    vs

    ΓΚΕΝΤΣΛΕΡΜΠΙΡΛΙΓΚΙ 0

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Champions League: Κληρώνει για τις 8 «μάχες» στ' «αστέρια»

Champions League: Κληρώνει για τις 8 «μάχες» στ' «αστέρια»

Champions League: Κληρώνει για τις 8 «μάχες» στ' «αστέρια»

Στις 13:00 στη Νιόν της Ελβετίας προκύπτουν οι 8 αναμετρήσεις «φωτιά» για την φάση των «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης του πλανήτη. 

Εκ νέου δράση στα «αστέρια» θα πρέπει να αναμένουμε τον Φεβρουάριο για να απολαύσουμε, ωστόσο το... ορεκτικό του τί να περιμένουμε θα γίνει γνωστό σήμερα. 

Στις 13:00 το μεσημέρι (CosmoteSportHD) στα κεντρικά της UEFA στη Νιόν της Ελβετίας θα διεξαχθή η κλήρωση, από την οποία θα προκύψουν τα «ζευγάρια» της πρώτης νοκ-άουτ φάσης του Champions League. 

Σημειώνεται ότι είναι η πρώτη φορά στην ιστορία του θεσμού που όλοι οι προκριθέντες των ομίλων προέρχονται αποκλειστικά από τα πέντε κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα (Αγγλία, Γερμανία, Ισπανία, Ιταλία και Γαλλία). 

ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΕΙΛΤΕ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΗΞΑΤΕ

Η πρωταθλήτρια Ευρώπης Λίβερπουλ είναι στο γκρουπ των ισχυρών μιας και ήταν η νικήτρια του 5ου ομίλου, ενώ η φιναλίστ Τότεναμ, βρίσκεται στους ανίσχυρους, καθώς τερμάτισε πίσω από την Μπάγερν Μονάχου στον 2ο όμιλο. 

Σημειώνεται ότι οι ισχυρές ομάδες θα κληθούν να είναι οικοδέσποινες στο δεύτερο ματς των νοκ-άουτ, τα οποία είναι προγραμματισμένα να διεξαχθούν στις 18,19, 25 και 26 Φεβρουαρίου με τις ρεβάνς να λαμβάνουν χώρα στις 10, 11, 17 και 18 Μαρτίου. 

Όλα τα παιχνίδια θα έχουν ώρα έναρξης στις 22:00.

Αναλυτικά τα γκρουπ δυναμικότητας:

Ισχυροί:

Μπαρτσελόνα

Μπάγερν Μονάχου

Γιουβέντους

Λειψία

Λίβερπουλ

Μάντσεστερ Σίτι

Παρί σεν Ζερμέν

Βαλένθια

Ανίσχυροι:

Αταλάντα

Ατλέτικο Μαδρίτης

Τσέλσι

Ντόρτμουντ

Λιόν

Νάπολι

Ρεάλ Μαδρίτης

Τότεναμ

Σημειώνεται ότι ομάδες που προέρχονται από την ίδια χώρα ΔΕΝ μπορούν να κληρωθούν αντιμέτωπες σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης.

Best of internet