Παρί Σεν Ζερμέν - Στρασβούργο 1-0: Λύτρωση με γκολάρα Νεϊμάρ! (vid)

To... μαύρο πρόβατο του «Parc des Princes», ο Νεϊμάρ, πέτυχε ένα απίθανο τέρμα στις καθυστερήσεις και λύτρωσε την Παρί (1-0) κόντρα στο Στρασβούργο!

Είναι... ανεπιθύμητος για τους Ultras, εμφανίστηκε στο Parc des Princes και αποδοκιμάστηκε έντονα, αλλά ο Νεϊμάρ απέδειξε πως το ταλέντο του είναι αρκετό για να γυρίσει το άσχημο κλίμα. Με ένα απίθανο γυριστό στις καθυστερήσεις του ματς, η Παρί επικράτησε 1-0 του Στρασβούργου κι έμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι ήταν κάκιστοι, χωρίς εμπνεύσεις, με τη φιλοξενούμενη να τα πηγαίνει περίφημα στο ανασταλτικό κομμάτι. Οι Παριζιάνοι πίεσαν στο τελευταίο 20λεπτο, ο Ικάρντι έκανε πρεμιέρα (μπήκε στο 63΄), αλλά τη λύση έδωσε στις καθυστερήσεις ο Βραζιλιάνος σταρ με ένα απίθανο γυριστό. Μάλιστα, στο 90'+5' βρήκε πάλι δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε, μιας και ο Ντι Μαρία ήταν σε θέση οφσάιντ.