Μονακό – Ναντ 1-0

Η Μονακό κέρδισε με 1-0 τη Ναντ και βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού. Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ανζέ επί της Νις (3-0).

Η άνοδος της Μονακό με τον Ζαρντίμ στον πάγκο συνεχίζεται. Οι Μονεγάσκοι ήταν καλύτεροι από τη Ναντ στη μεγαλύτερη διάρκεια και έφτασαν δίκαια στη νίκη με 1-0 για να βγουν επιτέλους από τη ζώνη του υποβιβασμού. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Ζέλσον Μαρτίνς στο 13’ από κοντά.

Μεγάλη νίκη επί της Νις πέτυχε η Ανζέ, κάνοντας άλμα παραμονής. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, με τον Μπαοκέν να ανοίγει το σκορ στο 44’ με πέναλτι και τον Φουλγκίνι να τελειώνει τα πάντα στο 47’ με το 2-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λόπεθ, που ήρθε από τον πάγκο στο 84’ για να κάνει το 3-0 στο 2’ των καθυστερήσεων.