Καέν – Λυών 2-2

Η Λυών απέφυγε στο κάζο στις καθυστερήσεις, ισοφαρίζοντας την Καέν στις καθυστερήσεις για το τελικό 2-2.

Η Λυών έφτασε κοντά στο να δεχθεί δεύτερη συνεχόμενη ήττα, όμως αυτή τη φορά κατάφερε να αποφύγει το κάζο στις καθυστερήσεις. Οι λιονέ δεν έκαναν καλή εμφάνιση, όμως κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 45’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φεκίρ.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης, όμως, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πέναλτι του Μποβιού στο 53’ και παρότι 2’ αργότερα έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τζικού έκαναν την ανατροπή με τον Ονιάνγκ στο 73’! Για καλή τους τύχη, όμως, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 2-2 με τον Τραορέ στο 88’, με την Καέν να τελειώνει το ματς με 9 παίκτες, καθώς στο 95’ αποβλήθηκε και ο Σανκό.