Ρεν - Παρί Σεν Ζερμέν 1-4

Με την τριπλέτα-φωτιά να βάζει και τα τέσσερα γκολ, η Παρί Σεν Ζερμέν διέλυσε εκτός έδρας την Ρεν και πήγε ξανά στο +9 από την Μονακό.

Ο Νεϊμάρ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Ουνάι Εμερι, καθώς ο Βραζιλιάνος σκόραρε δύο φορές και έδωσε δύο ασίστ για το τελικό 1-4 της PSG σε βάρος της Ρεν. Με αυτό τον τρόπο η Παρί πέτυχε δεύτερη σερί νίκη στην Ligue1 και έχει ξανά αέρα 9 βαθμών από τη 2η, Μονακό. Τρία λεπτά άντεξε η άμυνα της Ρεν, καθώς στο 4' ο Μπαπέ έκανε όμορφη ενέργεια από δεξιά και γύρισε σε κενό τέρμα για τον Νεϊμάρ που έκανε το 0-1. Στο 17' οι ρόλοι αντιστράφηκαν, με τον Βραζιλιάνο να φεύγει από αριστερά και να δίνει στον Γάλλο που είχε εύκολη δουλειά για το 0-2, που ήταν το σκορ του πρώτου μέρους. Αφού η Παρί είχε φάσεις και για άλλα γκολ, στην επανάληψη και το 53' η Ρεν μείωσε σε 1-2 με τον Μουμπελέ από κοντά ύστερα από κεφαλιά στο δοκάρι. Στο 63' οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα εξαιτίας της αποβολής του Αντρέ και στο 75' από μπαλιά του Νεϊμάρ ο Καβάνι σκόραρε με καταπληκτική λόμπα (1-3), ενώ το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ένα λεπτό αργότερα ο Νεϊμάρ σε κενή εστία μετά την ασίστ του Μπαπέ. Στο 89' ο Κιμπέμπε της Παρί είδε και αυτός κόκκινη.