Βέρντερ Βρέμης - Βόλφσμπουργκ 3-1

Η Βέρντερ Βρέμης πέτυχε δεύτερη διαδοχική νίκη, επικράτησε 3-1 της Βόλφσμπουργκ κι έκανε βήμα παραμονής!

Το διπλό στη Σάλκε ήταν μόνο η αρχή, η Βέρντερ Βρέμης παρέμεινε στο δρόμο των επιτυχιών, πέτυχε σπουδαία εντός έδρας νίκη επί της Βόλφσμπουργκ με 3-1 και βρέθηκε στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξαν το σκορ, όταν από κόρνερ του Γιουνούζοβιτς, ο Αουγκούστινσον με κεφαλιά πέτυχε το 1-0. Ο Γιουνούζοβιτς ήταν εξαιρετικός, έκανε νέα ασίστ στο 40ο λεπτό και ο Κάιντζ σημείωσε το 2-0. Η Βόλφσμπουργκ αντέδρασε και ο Φερχέγκ στο 49' έβαλε την ομάδα του στο κόλπο, μειώνοντας σε 2-1. Ωστόσο, η Βέρντερ ήταν καλύτερη και στο 72' ο Κάιντζ με ιδανικό τελείωμα διαμόρφωσε το 3-1.

Вердер - Вольфсбург. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.