Βέρντερ Βρέμης - Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-2: Έσωσαν τον βαθμό και πλησιάζουν την εξάδα οι Αετοί

Ιάσονας Θεριός
eintracht_draw

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης βρέθηκε να χάνει με 2-0 στην έδρα της Βέρντερ Βρέμης, όμως μπόρεσε να... επιστρέψει και να αποσπάσει την ισοπαλία (2-2) που την ανέβασε στο -1 από την πρώτη εξάδα της Bundesliga.

Γλίτωσε τα χειρότερα η Άιντραχτ Φρανκφούρτης που συνεχίζει την αναρρίχησή της στη βαθμολογία της Bundesliga. Η ευρωπαϊκή αντίπαλος επέστρεψε από το εις βάρος της 2-0 στην έδρα της Βέρντερ και με το 2-2 πήρε τον βαθμό που την έφερε μόλις στο -1 από την 6η Χόφενχαϊμ. Στη 12η θέση ανέβηκε η ομάδα από τη Βρέμη.

Ο Ντουκς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους και στο 50' ένας παλιός... γνώριμος «πλήγωσε» τους Αετούς. Ο Ράφα Μπορέ, ο παίκτης που το 2022 χάρισε το Europa League στην Άιντραχτ, σκόραρε και έδωσε στην ομάδα του αέρα δύο τερμάτων.

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο δεν το έβαλαν ποτέ κάτω. Τα γκολ των Σκίρι και Σμόλτσιτς στο 65' και το 75' ήταν αυτά που χάρισαν στους Αετούς τον πολύτιμο βαθμό.