Ξεμούδιασμα με τεσσάρα για Ηρακλή

Άνετη φιλική νίκη για τον Ηρακλή απέναντι στον Καμπανιακό με 4-0. Το παιχνίδι παρακολούθησε και ο Γιάννης Πετράκης.

Την ευκαιρία να... ξεμουδιάσουν είχαν οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή που σε φιλική αναμέτρηση επικράτησαν 4-0 του Καμπανιακού. Στο παιχνίδι που έγινε στη Χαλάστα, ο «Γηραιός» χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές εντεκάδες.

Το σκορ άνοιξε στο 29' ο Λάμπρου, με τον Πασά στο 34' να κάνει το 2-0. Ακόμα δύο τέρματα είχε και το δεύτερο μέρος, με τον Δούμτσιο αρχικά στο 77' να διαμορφώνει το 3-0 και τον Σαραγιώτη στο 82' το τελικό 4-0. Το παιχνίδι παρακολούθησε και ο Γιάννης Πετράκης παρά το γεγονός πως το παιχνίδι του «Γηραιού» με τον ΠΑΣ είναι την 13η αγωνιστική.

Ηρακλής (πρώτο ημίχρονο): Χουάντερσον, Καραγκούνης, Σαραμαντάς, Τσότρας, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Κυριακίδης, Πασάς, Κούρος, Λάμπρου.

Ηρακλής (δεύτερο ημίχρονο): Περνίς, Καραγκούνης, Βοσνακίδης, Τσότρας, Μπαρέττας, Αγγελόπουλος, Μπλέτσας, Μπικιάρης, Αμαραντίδης, Μοντέιρο, Λουκίνας.  Επαιξαν και οι Ζαμπάζης, Ρότα, Κυνηγόπουλος και Δούμτσιος.