Σλοβακία - Β. Ιρλανδία 0-0

Σλοβακία και Β. Ιρλανδία έμειναν στο 0-0, διατηρώντας τα αήττητα σερί τους. Στα 9 ματς οι Σλοβάκοι και στα 11 οι Βορειοϊρλανδοί.

Το παιχνίδι ήταν κακό, το τέμπο αργό και οι φάσεις ελάχιστες. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κάνουν παιχνίδι κατοχής, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ επικίνδυνοι στην αντεπίθεση, με τον Λάφερτι να χάνει την πρώτη ευκαιρία στο 8'. Ο Ντούρις απάντησε για την Σλοβακία, χάνοντας ευκαιρίες στο 23' και στο 40', όμως το 0-0 έμεινε μέχρι το ημίχρονο. Η εικόνα δεν άλλαξε και πολύ στην επανάληψη, με τους παίκτες του Κοζάκ να έχουν την υπεροχή και τους Βορειοϊρλανδούς την καλύτερη ευκαιρία, όταν στο 82' ο Σκρτέλα παραλίγο να σκοράρει εναντίον της ομάδας. Ο Κόζατσικ, όμως, έσωσε και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.