Ενοχλήθηκε ο Μάτα από τον χορό του Πάρντιου (vid)

Το ξέσπασμά του στο γκολ της ισοφάρισης, στον τελικό του Κυπέλλου, είχε και αφορμή τον χορό του Άλαν Πάρντιου που φαίνεται ότι τον ενόχλησε... Ο Χουάν Μάτα σχολίαζε τον τρόπο που πανηγύρισε ο κόουτς της Κρίσταλ Πάλας το γκολ του Πάντσεον...

Οι «αετοί», προηγήθηκαν στο 78ο λεπτό στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τον Πάρντιου να το γιορτάζει ... χορεύοντας στον πάγκο του.

Δύο λεπτά αργότερα, ωστόσο, ήρθε η ισοφάριση από τον Μάτα και στην παράταση ο Λίνγκαρντ έκανε το 2-1 για να πάρουν οι «κόκκινοι διάβολοι» το τρόπαιο.

Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος των Κυπελλούχων, μόλις αντικαταστάθηκε και κάθισε στον πάγκο, συζητούσε, προφανώς ενοχλημένος, για την αντίδραση του τεχνικού της Πάλας στο γκολ που πέτυχαν οι Λονδρέζοι...