Άνετη κόντρα στη Γουέστ Χαμ η Σίτι

Η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 3-0 της Γουέστ Χαμ, στο τελευταίο φιλικό προετοιμασίας, δείχνοντας έτοιμη για έναρξη της Premier League.

Το σκορ στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Ρέκιαβηκ της Ισλανδίας, άνοιξε ο Γκάμπριελ Ζεσούς μόλις στο 8ο λεπτό. Τα τέρματα των Σέρχιο Αγκουέρο και Ραχίμ Στέρλινγκ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν εκείνα που διαμόρφωσαν το τελικό 3-0 των Πολιτών κόντρα στα Σφυριά.

Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη με τρία γκολ διαφορά για την ομάδα του Πεπ Γκουρντιόλα, καθώς είχαν εκείνη εκείνες απέναντι σε Ρεάλ Μαδρίτης και Τότεναμ.

Live Streaming* στα κορυφαία πρωταθλήματα & Cash out* για τον έλεγχο κάθε στοιχήματος (21+)! * Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης ήταν το γεγονός πως οι Πάμπλο Ζαμπαλέτα και Τζο Χαρτ αντιμετώπισαν για πρώτη φορά την πρώην ομάδα τους, ως παίκτες της Γουέστ Χαμ.