Η Παρτιζάν στο δρόμο του Ολυμπιακού

Η Παρτιζάν αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 στο Μαυροβούνιο με τη Μπουντούτσνοστ και θα βρεθεί απέναντι στον Ολυμπιακό!

Παίξε νόμιμα στην Sportingbet με επιστροφή στοιχήματος στο Ρόζενμποργκ – Ντάνταλκ, αν ο Μπέντνερ σκοράρει το πρώτο γκολ (21+).

Η Παρτιζάν στο δρόμο του Ολυμπιακού και στις 25 Ιουλίου το πρώτο μεγάλο ραντεβού στο Βελιγράδι! Οι Σέρβοι με σύμμαχο το 2-0 του πρώτου αγώνα δεν είχαν πρόβλημα να υπερασπιστούν το υπέρ τους σκορ και να βρεθούν στον 3ο προκριματικό γύρο. Η αντίπαλος των Πειραιωτών αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 στην Ποντγκόριτσα με την Μπουντούτσνοστ, με τις δυο ομάδες να έχουν από ένα δοκάρι. Καλύτεροι οι Σέρβοι, είχαν τον έλεγχο του ματς κι έχασαν την πρώτη καλή ευκαιρία στο 21', αλλά από γύρισμα του Γιάνκοβιτς ο Λεονάρντο δε μπόρεσε να σκοράρει. Πάντως, οι Μαυροβούνιοι ήταν αυτοί που βρέθηκαν ανάσα με το γκολ. Γκάφα του Οστοϊτς, ο Βλαϊσάβλιεβιτς βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά το σουτ βρήκε το δοκάρι. Η Παρτιζάν απάντησε στο 43ο λεπτό. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γιάνκοβιτς, αλλά η κεφαλιά του Οστοϊτς σταμάτησε στο δοκάρι! Πιο επιθετική στην επανάληψη η γηπεδούχος, προσπάθησε να απειλήσει τους Σέρβους χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 67' η Παρτιζάν βρέθηκε κοντά στο γκολ, με τον Ρασπόποβιτς να κάνει λάθος εκτίμηση, με την κεφαλιά να περνά δίπλα από το δοκάρι της ομάδας του. Οι Μαυροβούνιοι στο 83' πλησίασαν στο γκολ, αλλά ο γκολκίπερ, Κλιάγιτς έκανε την επέμβαση του αγώνα και κράτησε το μηδέν, αφού νίκησε σε τετ α τετ τον Νίκατς.