Οριστικά Χ το Κατάνια-Ρόμα

Παναγιώτης Παλλαντζάς

Στα 25 λεπτά που απέμεναν από τις... 14 Ιανουαρίου οι Κατάνια και Ρόμα δεν πέτυχαν κάποιο γκολ, με αποτέλεσμα να παραμείνει το 1-1 στο «Αντζελο Μασιμίνο».

Η διοίκηση των Σικελών όρισες τιμή εισιτηρίου 1 ευρώ για τα 25 λεπτά που απέμεναν και οι εξέδρες ήταν γεμάτες αλλά κάποιο γκολ δεν είδαν όσοι πήγαν στο γήπεδο. Ο Μπαριέντος για την Κατάνια έχασε καλή ευκαιρία με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ στο σουτ που δοκίμασε, η Ρόμα έφτασε μια ανάσα από τη νίκη με τη χαμένη ευκαιρία του Μπορίνι που δεν κατάφερε να νικήσει από κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έτσι το 1-1 δεν άλλαξε.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι Τζιαλορόσι παρέμειναν στην 6η θέση αλλά πλέον στο -1 από την Ιντερ που είναι η 5η θέση, η οποία είναι και η τελευταία που δίνει εισιτήριο για το Europa League.