Τόφας - Αναντόλου Εφές 91-63

Η Τόφας επικράτησε με 91-63 της Αναντολού Εφές ξεκινώντας ιδανικά τα ημιτελικά της τουρκικής Λίγκας.

Οι γηπεδούχοι δε συνάντησαν παρά ελάχιστη αντίσταση κι έκαναν εύκολα το 1-0 επικρατώντας της Εφές με 91-63.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μείνουν κοντά στο σκορ και να διεκδικήσουν τη νίκη, ωστόσο το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε καταστροφικά για αυτούς με την Τόφας να «τρέχει» επιμέρους σκορ 17-2 και να ανεβάζει τη διαφορά στο +23 (67,44, 26').

Ο Πιέρια Χένρι πλησίασε το triple double (8π., 8ρ., 9ασ.) ενώ πολύ καλή δουλειά έκανε κι ο Τόνι Κρόκερ (άλλοτε της Κηφισιάς) έχοντας 16 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 27-17, 50-42, 78-56, 91-63

ΤΟΦΑΣ – ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 1-0
Τόφας – Αναντολού Εφές 91-63