Καθοριστικός Γιάνκοβιτς, παραλίγο «100άρα» η Ανδόρα

Ο Βλάντο Γιάνκοβιτς (11π, 5 ριμπ) έκανε καλό ματς κόντρα στην Μπιλμπάο και η Ανδόρα επικράτησε με 99-91 των Βάσκων.

Στο 6-7 βρίσκεται η Ανδόρα, η οποία επικράτησε με 99-91 της Μπιλμπάο στο πλαίσιο της Liga Endesa, ανεβάζοντας την απόδοση της στο τέταρτο δεκάλεπτο

Το ματς ήταν ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος, όμως οι γηπεδούχοι πήραν καλύτερες αποφάσεις στα τελευταία λεπτά του αγώνα και έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα.

Για τους νικητές 23 πόντους είχε ο Γιέλινεκ, ενώ ο Βλάντο Γιάνκοβιτς μέτρησε 11 πόντους και 5 ριμπάουντ. Για τους ηττημένους οι Τόμας και Ταμπού είχαν από 16

Tα δεκάλεπτα: 24-19, 48-43, 71-68, 99-91

Αποτελέσματα - 13η αγωνιστική: (23/12) Σαραγόσα-Μούρθια 73-77, Φουενλαμπράδα-Τενερίφη 79-68, Ανδόρα-Μπιλμπάο 99-91, Εστουδιάντες-Ομπραντόιρο 95-67, Χοβεντούτ-Μπούργος, Γκραν Κανάρια-Ρεάλ Μπέτις (02/01) Γκιπούθκοα-Μπαρτσελόνα, Ουνικάχα-Βαλένθια (03/01) Μπασκόνια-Ρεάλ Μαδρίτης

Κατάταξη: Ρεάλ Μαδρίτης 11-1, Φουενλαμπράδα 10-3, Βαλένθια 9-3, Μπαρτσελόνα 8-4, Γκραν Κανάρια 8-4, Μπασκόνια 8-4, Ομπραντόιρο 7-6, Τενερίφη 7-6, Μάλαγα 6-6, Μούρθια 6-7, Ανδόρα 6-7, Εστουδιάντες 5-7, Χοβεντούτ 4-7, Γκιπούθκοα 4-8, Σαραγόσα 4-9, Μπιλμπάο 4-9, Μπούργος 2-10, Ρεάλ Μπέτις 2-10.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΙΣΠΑΝΙΑ Τελευταία Νέα