Πέρασε άνετα από το Κερατσίνι ο Παναθηναϊκός

Πέρασε άνετα από το Κερατσίνι ο Παναθηναϊκός

Πέρασε άνετα από το Κερατσίνι ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός είχε ένα εύκολο απόγευμα στο Κερατσίνι, καθώς νίκησε το Φάρο με 69-48, για την 8η αγωνιστική της Α2 Γυναικών.

Οι «πράσινες» με το σκορ στο 9-20 υπέρ τους στο α' δεκάλεπτο έθεσαν τις βάσεις για μια άνετη νίκη.

Κορυφαία ήταν η Καλαμπάκου με 29 πόντους. Ακολούθησαν οι Μούλη με 16 και Εζέτζα με 10.

Τα αποτελέσματα:

Α' Όμιλος

Ηλιούπολη – Πελασγός 77-49
Τα Δεκάλεπτα:
23-22, 34-33, 50-44, 77-49
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 26(1), Τζουγκράκη 7(1), Αντωνοπούλου, Λιγνού 4, Νεαρχάκου 2, Δανδουλάκη 4, Γιαννίκου, Παπαδοπούλοθ 2, Οικονομίδου 17, Αλεξιά 5, Κορρέ 10.
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – ΜΧανιατά): Μανιατά 2, Χρανιώτη, Τσουκαλά 16, Θάνου 5(1), Σεφέρου 1, Λύκου, Ντάρλα 3, Τσιντώνη 2, Φωτεινάκη 12, Δουκούρη, Μιχολιά 9(1), Αγγελοπούλου.

Αγία Παρασκευή – Αρκάδι Ρεθύμνου 62-44
Τα Δεκάλεπτα:
21-11, 33-22, 50-29, 62-44
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Γκαγκανάτσιου 3(1), Κλείτσα 7, Γκάνια 1, Κοντογιάννη 2, Γρίσπου 9(1), Τσέρου 9(1), Παπαντώνη, Ακρίβου 1, Πετυχάκη 6, Αμίτση, Κούκη 18, Ανωγειαννάκη 6.
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 4, Κανδεράκη, Γιαλαμά 4, Ουρανού 2, Κουλούρη Στ. 8(1), Σταυριανάκη, Λελεδάκη 10, Θεοδοσουλάκη 6, Καούκη 10.

Μελίσσια – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 43-38
Τα Δεκάλεπτα:
15-5, 24-14, 28-22, 43-38
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα-Μωραϊτης): Ναυρoζίδου 6, Πατέρα 5 (1), Κοιλιαρίδη 7 (1), Βιντσιλαίου 9, Ζακυνθινού 3 (1), Γιαννακοπούλου 5 (1), Χιώτη 6, Κανέλλου 2.
ΕΦΑΟΖ (Βερροιόπουλος - Φατούρος): Καραβέλη 5, Σατρατζέμη, Βαμβακά 10, Λιναρά 4, Ζουρνή 3, Κεσσέ 14, Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λερή 2.

Τερψιθέα Γλ. – ΟΑ Χανίων 34-50
Τα Δεκάλεπτα:
7-10, 11-19, 22-29, 34-50
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ. (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη 5, Καπινιάρη 6, Καναβαρου 6, Λαμπράκη 7, Φλώκα,Γαλιατσατου 5, Μυλωνακη 5 (1).
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Παπαμαρκάκη 8(2), Σκουμπάκη, Κουφογιαννη 2, Ψυχογιού 15(1), Δασκουλιδου 14(4), Φωτιαδη 4, Δεληγιάννη 6

Κρόνος Αγ. Δημ. – Αμύντας 74-64
Τα Δεκάλεπτα:
15-16, 42-35, 57-52, 74-64
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Μποσγανά 12, Βλανη 14(4), Κήτσιου 6, Ρούτση, Βιντσιλαίου 10,Τσιχλάκη, Γκέργκι 10, Γασπαράτου 11(1), Αναστασοπούλου 11, Τσιμπίδη, Τζανέτου, Γρηγοροπούλου.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη – Λιάκου): Γιγουρτάκη 16(2), Τριμέρη 2, Τσαγκαράκη 5, Κόρμπου 5, Καλιώρα 17(2), Σιδηροπούλου 2, Ντάνου 1, Μαργώνη 2, Αθανασούλια 8(2), Καράτζαλου 2, Παπαθανασίου 2, Τζέμη 2.

Φάρος Κερ. – Παναθηναϊκός 48-69
Τα Δεκάλεπτα:
9-20, 13-32, 29-51, 48-69
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.  (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 18 (1), Χόντο, Ταντορούσκα 12 (3), Παπαιωάννου, Κοντραφούρη 6, Ισκιόγλου 11 (2), Σταμούλου 1 και Κουτσοδήμου.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κασδαγλή,  Μούλη 16,  Κοίλια Π., Κοίλια Ν.,  Καλαμπάκου 29 (7),  Ευαγγελάτου 3 (1),  Αρβανίτη,  Σλούκα 9 (1),  Βασιλάκη,  Σιγάλα, Εζέτζα 10 και Ακρίβου 2.

Η βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 15
2. Αγία Παρασκευή 15
3. Μελίσσια 14
4. Κρόνος Αγ. Δημητρίου14
5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 14
6. Φάρος Κερατσινίου 13
7. ΓΣ Ηλιούπολης 12
8. ΟΑ Χανίων 11
9. Αμύντας  9
10. Τερψιθέα Γλυφάδας 9
11. Πελασγός 9
12. Αρκάδι Ρεθύμνου 9

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 13/1)

Αρκάδι Ρεθύμνου - ΓΣ Ηλιούπολης
Πελασγός - Αμύντας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Τερψιθέα Γλυφάδας
ΟΑ Χανίων - Φάρος Κερατσινίου
Παναθηναϊκός - Αγία Παρασκευή
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Μελίσσια

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Ιππ. – Τιτάνες Δράμας 87-48
Τα Δεκάλεπτα: 28-11, 44-23,66-33, 87-48
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαμουτίδου - Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 14 (4), Φόρογλου 3(1), Καζαντζή Σπ. 22, Νάκη, Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη 8(2), Μπαλλά 9, Βασιλειάδου 14, Αναγνώστου 2, Παπαδοπούλου 12, Μπαρμπαλιού.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιόγλου): Μαραγκού 16(2), Καρατζά, Σαμολαδά 15(3), Ντελή, Κολοκυθά, Βαρσάμη 6, Παλάδα 2, Κοσκερίδου 9.

Πιερικός Αρχέλαος – Ολυμπιακός Βόλου 85-39
Τα Δεκάλεπτα:
22-8, 43-15, 67-23, 85-39
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Καραλή 4, Τελίδου 12 (2), Κιολέογλου 5 (1), Ζουγκουρίδου 5 (1), Ντριστέλλα 10, Γκρίτζαλη 6, Λάππα 8, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 2, Καρατάσιου 17 (4), Δημητριάδου 10, Παντζιάλα 4.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Τσουκαλά, Γκίνο 9, Κανελλοπούλου, Λιόλιου, Τεβετζίδου 8, Παρασχάκη, Αρτεμισίου 14, Σιουμουρέκη, Μπουγιούρη 2, Γκρίνια, Ντόβα 6.

Πανσερραϊκός – Αρης 62-53
Τα Δεκάλεπτα:
22-16, 32-26, 43-42, 62-53
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλoπούλου 15(2), Χύσσα, Τσάντα 9(1), Μπακιρτζίδου 6, Θανοπούλου 5(1), Πελτέκη 6, Κουτούση 11, Πιτσιάβα 10(1), Γκανάτσιου, Μίχου.
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Βατσιτσίδου 7, Ευσταθίου, Γράψα 10, Λάλου 3, Τσιαμπάζη 3(1), Μαργαρίτη 10, Παπαιωάννου, Βεντούρα7, Σακουλάκη 13(1).

Παναθλητικός – Απόλλων Καλαμαριάς 63-52
Τα Δεκάλεπτα:
15-16, 33-23, 45-37, 63-52
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου – Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 9, Αντωνιάδου 7(2), Κιλαζίδου 15(3), Γιαννοπούλου 3, Γράψα 13(3), Μυγδαλιά 9, Αθανασιάδου, Θεοδοσίου, Βαντσιούρη 3(1), Θωμά 5(1), Μπαξεβάνου, Μπαχαρίδου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης): Οικονόμου 4, Σιφναίου 2, Καραβέλη 5, Ιγγλέζου 5(1), Γιαννουσίου 6, Τράντα 7, Καϊμακτσή 5(1), Γκλεζάκη 6, Γκομπετζισβίλι 12.

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – ΑΕ Πυλαίας 58-46
Τα Δεκάλεπτα:
20-11, 28-25, 41-38, 58-46
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου, Κωστανάκη 12(2), Τσαλή, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη, Τζίκου 6, Παπαδάκη, Τζιότζιου 12, Τσελεμπή 6, Nάστου 20(1)
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 2, Ζωράφου 2, Κατσαμούρη 3, Τσαμπούρη 4, Καραμπατζάκη 14, Παπαρδέλα 8, Τζήμου 2,Φλώρου 2, Κωτούλα 9 (1).

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολύμπια Λάρισας 69-36
Τα Δεκάλεπτα:
12-13, 21-9, 33-22,48-29, 69-36
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 9(3), Χήτα 3(1), Σαρηγιαννίδου 13, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 11, Ξανθοπούλου 10(2), Πανούτσου, Διαμαντοπούλου, Πάφη 3(1), Ντάλα 20(2), Μπουκουβάλα.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Μπενέκη Μ., Σολωμού 3(1),Σουλιώτη 13, Γαϊτάνη 9(2), Λιάσκου 5(1), Τσιούνη, Σκαρλή, Πατούνη, Μοδέα, Μπενέκη  Χ. 6 (1), Μαργαρίτη.

Η βαθμολογία:

1. Παναθλητικός 16
2. ΑΕ Πυλαίας 15
3. ΠΑΣ Γιάννινα 14 
4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 14
5. Αρης 13
6. Απόλλων Καλαμαριάς 12
7. Αστέρας Ιππ. 12
8. Ολύμπια Λάρισας 11
9. Πιερικός Αρχέλαος 10
10. Πανσερραϊκός 10
11. Τιτάνες Δράμας 9
12. Ολυμπιακός Βόλου 8

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 13/1)

Τιτάνες Δράμας-Παναθλητικός
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός
Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
ΑΕ Πυλαίας-Πιερικός Αρχέλαος
Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Ιππ.
Αρης-ΠΑΣ Γιάννινα

Best of internet