Θάντερ - Κινγκς 95-88

Νίκος Καρφής

Οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ δεν είχαν πρόβλημα να νικήσουν τους... ελληνικούς Κινγκς με 95-88 και να βελτιώσουν το ρεκόρ τους στο 24-20.

Τζάκποτ* στο Predictor! Η ώρα του πρώτου γκολ χαρίζει μετρητά*! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Αν και βρέθηκαν να χάνουν στο πρώτο ημίχρονο οι Θάντερ, γύρισαν το ματς και επικράτησαν με 95-88 των Κινγκς.

Η Οκλαχόμα με αυτή τη νίκη έφτασε στο 24-20, ενώ το Σακραμέντο έπεσε στο 13-30.

Για τους νικητές ο Ουέστμπρουκ είχε 19 πόντους, 16 ριμπάουντ και 9 ασίστ, ο Καρμέλο μέτρησε 20 με 9 ριμπάουντ και ο Άνταμς τελείωσε το ματς με 13 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Ο Κουφός είχε 5 πόντους και 4 ριμπάουντ, ενώ ο Παπαγιάννης που έπαιξε για ένα λεπτό έμεινε άποντος. Ο Χιλντ ήταν πρώτος σκόρερ των Κινγκς με 16 πόντους.

O Oυέστμπρουκ αποβλήθηκε 3 λεπτά πριν τη λήξη του ματς, αφού εκνευρίστηκε για ένα φάουλ που του έγινε.