Ίρβινγκ: «Καιρός ήταν να... σπάσει το σερί μας»

Νίκος Καρφής

Οι Χιτ έβαλαν τέλος στο αήττητο σερί 16 νικών των Σέλτικς, με τον Κάιρι Ίρβινγκ να δηλώνει πως ήταν καιρός για να γίνει η ήττα.

Οι Σέλτικς πήγαν στο Μαϊάμι με σκοπό να πάρουν την 17η σερί νίκη τους, όμως οι Χιτ δεν τους άφησαν να τα καταφέρουν.

Το σύνολο του Σποέλστρα νίκησε με 104-98, με τους Κέλτες να φεύγουν με σκυμμένο το κεφάλι για πρώτη φορά μετά το δεύτερο ματς της regular season.

Ο Κάιρι Ίρβινγκ μίλησε για την ήττα, αναφέροντας πως ήταν καιρός να συμβεί: «Ήταν ένα ωραίο σερί, αλλά έφτασε ο καιρός να τελειώσει».

Η Βοστώνη βρέθηκε να χάνει με 18 στο ημίχρονο και τα ηρωικά της στην τελευταία περίοδο δεν γλίτωσαν το αρνητικό αποτέλεσμα.