Νικς-Νετς 105-93: Με σούπερ ΝτιΒιντσέντζο οι Νεοϋορκέζοι

Ο Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο κουβάλησε τους Νιου Γιορκ Νικς (42-28) στη νίκη επί των Μπρούκλιν Νετς (26-45) με 105-93, σημειώνοντας 31 πόντους.

Η κανονική περίοδος στο ΝΒΑ έχει μπει στην τελική ευθεία και οι Νικς διεκδικούν το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στην Ανατολή, επικρατώντας των Νετς με 105-93 και βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 42-28, απέχοντας μια νίκη από τους τρίτους Καβαλίερς (43-27).

Ο Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο έκανε τη διαφορά για τους Νικς, σημειώνοντας 31 πόντους με 8/11 δίποντα, 4/13 τρίποντα, 3/4 βολές, έξι ριμπάουντ, πέντε ασίστ, δυο κλεψίματα και ένα μπλοκ σε 41 λεπτά.

Από 'κει και πέρα, ο Τζέιλεν Μπράνσον πρόσθεσε 17 πόντους και οκτώ ασίστ για τη Νέα Υόρκη που έφτασε τις πέντε νίκες στους τελευταίους έξι αγώνες στη regular season.

Όσον αφορά τους Νετς, γνώρισαν την έκτη σερί ήττα παρά τις προσπάθειες του Καμ Τόμας (19π.) και του Μάικαλ Μπρίτζες (18π.).

Τα δωδεκάλεπτα: 28-30, 56-57, 80-77, 105-93.