Καβαλίερς - Τίμπεργουλβς 113-104: Έκαμψαν τους πρωτοπόρους της Δύσης στην παράταση (vid)

Οι Καβαλίερς έφτασαν το δύσκολο ματς με τους Τίμπεργουλβς στην παράταση και κατάφεραν να πάρουν μάι σημαντική νίκη με 113-104.

Σε μία πολύ σπουδαία νίκη που ήρθε μάλιστα στην παράταση έφτασαν οι Κλίβελαντ Καβαλίερς που επικράτησαν των Μινεσότα Τίμπεργουλβς με 113-104.

Έχοντας πραγματοποιήσει πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, οι Τίμπεργουλβς λίγο ήθελαν ώστε να πάρουν το διπλό, με τον Γκάρλαντ όμως να ευστοχεί σε βολή για το 97-97 και το ματς να οδηγείται στην παράταση. Εκεί «καθάρισε» ο Τζάρετ Άλεν και έτσι οι γηπεδούχοι «έκαμψαν» τους πρωτοπόρους της Δύσης.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές αναδείχθηκε ο Ντάριους Γκάρλαντ που μέτρησε συνολικά 34 πόντους ενώ ο Τζάρετ Άλεν ακολούθησε στους 33 με 18 ριμπάουντ. Ο Τζόρτζις Νιανγκ είχε 16 πόντους ενώ στους 15 ολοκλήρωσε το παιχνίδι ο Καρίς ΛεΦέρτ.

Από την άλλη, ρόλο ηγέτη είχε ο Ναζ Ριντ με 34 πόντους σε 32:17 λεπτά, ο Άντονι Έντουαρντς είχε 19, 13 ο Τζέιντεν ΜακΝτάνιελς και 10 ο Κάιλ Άντερσον.

Τα δωσεκάλεπτα: 25-23, 54-50, 79-80, 97-97, 113-104