Χοκς - Ράπτορς 121-123: Δύσκολο διπλό με «θρίλερ» (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης

Οι Ράπτορς σημείωσαν μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί των Χοκς, σε ένα ματς που ήταν πραγματικό ντέρμπι.

Οι Ατλάντα Χοκς υποδέχτηκαν τους Τορόντο Ράπτορς, με την ομάδα από τον Καναδά να σημειώνει ένα σπουδαίο διπλό με 123-121, έχοντας σε διαρκώς στο τελευταίο δεκάλεπτο τους γηπεδούχους σε απόσταση βολής!

Πρώτος σκόρερ για τους φιλοξενούμενους αναδείχθηκε ο Ιμάνουελ Κουίκλι με 24 πόντους σε 36:45 λεπτά εντός παρκέ. Ο Σκότι Μπαρνς είχε 20 πόντους και 10 ασίστ, ο Γρέιντι Ντικ είχε 18 πόντους, ο Οκάι Αγμπάτζι 14, 13 ο Γκάρι Τρεντ Τζούνιορ ενώ double double έκανε και ο Τζέικομπ Πολέτι με 12 πόντους.

Από την πλευρά των Χοκς, ο Ντεζούντε Μάρεϊ είχε 24 πόντους, ο Ντι Άντρε Χάντερ ακολούθησε στους 22, ο Σαντίκ Μπέι στους 18, 14 είχε ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς, 12 οι Τζέιλεν Τζόνσον και Μπρούνο Φερνάντο ενώ ο Τρέι Γιανγκ έμεινε στους 11.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-33, 64-65, 90-96, 121-123

@Photo credits: NBA/Getty Images